eReport.sk
Paríž je údajne rusofóbny
Ruský prezident Vladimir Putin, foto:tasr/ap

Paríž je údajne rusofóbny! Moskva si predvolalo francúzskeho veľvyslanca, chce vysvetlenia

Paríž je údajne rusofóbny. Ruské ministerstvo zahraničných vecí si v pondelok predvolalo francúzskeho veľvyslanca Pierra Levyho, aby tak protestovalo voči konaniu francúzskych úradov počas nedávneho summitu G20 v indickom Naí Dillí.

Moskva si predvolalo francúzskeho veľvyslanca

Ruský rezort diplomacie informoval, že spravodajcom ruských médií vrátane štátnej agentúry RIA Novosti bol počas zmieneného summitu „hrubo odmietnutý“ vstup na tlačovú konferenciu francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona v Naí Dillí, pričom francúzske úrady sa im údajne snažili skonfiškovať telefóny. Ministerstvo označilo takéto konanie za „diskriminačné a otvorene rusofóbne“.

Ruský rezort diplomacie informoval, že francúzske úrady „boli požiadané, aby prestali vyvíjať nátlak a diskriminovať a nálepkovať nežiaduce médiá“ a aby sa k „ruskými médiám správali rovnako, ako sa v Rusku správajú k francúzskym novinárom“.

Paríž je údajne rusofóbny

Zdroj z francúzskej diplomacie vtedy pre AFP označil ruskú verziu udalostí za nepresnú. „Museli sme odmietnuť asi tridsať novinárov všetkých národností pre nedostatok miesta v miestnosti,“ povedal. Spravodajca AFP taktiež potvrdil, že miestnosť bola plná, a nie všetkým novinárom sa podarilo na konferenciu dostať.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Toto sa nestal prvýkrát!
  2. Rusko žiada Medzinárodný súdny dvor
  3. Putin tlačí na vládu

AFP pripomína, že Rusko dlhodobo obviňuje Francúzsko z diskriminácie svojich novinárov. Paríž pobúril okrem iného Moskvu tým, že odmietol udeliť akreditáciu pre ruskú štátnu televíznu stanicu RT (niekdajšiu Russia Today).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Paríž je údajne rusofóbny! Moskva si predvolalo francúzskeho veľvyslanca, chce vysvetlenia

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php