eReport.sk
Bývalý gruzínsky prezident Michail Saakašvili
Bývalý gruzínsky prezident Michail Saakašvili. Foto: tasr/ap

Gruzínsko obviňuje Ukrajinu z plánovania prevratu

Gruzínsko v pondelok obvinilo vysokopostaveného predstaviteľa Ukrajiny z plánovania zvrhnutia gruzínskej vlády prostredníctvom organizácie hromadných nepokojov. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Gruzínske bezpečnostné služby uviedli, že námestník šéfa ukrajinskej vojenskej rozviedky a bývalý gruzínsky námestník ministra vnútra Georgij Lortkipanidze plánoval násilné zvrhnutie vlády. Medzi konšpirátormi boli podľa bezpečnostných služieb aj Gruzínci bojujúci proti Rusku na Ukrajine vrátane telesného strážcu uväzneného gruzínskeho prezidenta Michaila Saakašviliho.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Varšava a Kyjev sa dohodli. Obilie

Tbilisi žiada prepustiť svojho exprezidenta

Ukrajina Gruzínsko opakovane žiada, aby prepustilo Saakašviliho, ktorý má aj ukrajinské občianstvo. A je jedným z poradcov ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, píše AFP.

Kyjev tvrdí, že gruzínske úrady na príkaz Kremľa „zabíjajú“ tohto exprezidenta, ktorého zdravie je oslabené. Žiadajú jeho prevoz na liečbu do zahraničia.

Gruzínsko toto podľa jeho vyjadrení „mimoriadnu“ eskaláciu v diplomatických vzťahoch odsudzuje.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Gruzínsko obviňuje Ukrajinu z plánovania prevratu

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php