tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Lesný požiar v českom národnom parku je pod kontrolou. Foto: tasr/ap

Národný park v Čechách je zachránený. Hasiči konečne porazili oheň

Hasiči v Národnom parku České Švajčiarsko by mali popoludní správe parku odovzdať posledné hasené územie, čím by požiar považovali za zlikvidovaný. Uviedol to v piatok riaditeľ Hasičského záchranného zboru ČR (HZS ČR) Vladimír Vlček, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

Likvidácia požiaru podľa Vladimíra Vlčka znamená, že nikde nebude viditeľné plamenné ohnisko. Dnes ráno sa drobné skryté ohniská objavili opäť v blízkosti dominanty parku Pravčickej brány a vrchu Bouřňák. Na mieste aktuálne zasahuje 120 hasičov.

Related Posts

Na problémové miesta však budú ešte niekoľko týždňov dozerať hasiči. „Z tých skúseností, ktoré máme z poslednej doby, sa tu môže objavovať rad skrytých ohnísk požiaru,“ Na mieste preto zostáva 40 profesionálnych a 72 dobrovoľných hasičov a 35 kusov techniky, spresnil Vlček. V sobotu od 9.00 sa budú môcť evakuovaní obyvatelia vrátiť do obcí Mezná a Mezní Louka. V piatok by sa malo skončiť nasadenie vrtuľníkov. Ak by sa neskôr objavilo väčšie ohnisko a bol by potrebný vrtuľník, polícia je pripravená znovu ho nasadiť do akcie. Z Prahy by tam podľa šéfa českých hasičov doletel do 30 minút

Pri hasení požiaru v Národnom parku České Švajčiarsko sa vystriedalo viac ako 6.000 hasičov a 400 kusov techniky. Českým vrtuľníkom pomáhali aj vrtuľníky zo Slovenska, Poľska a Nemecka. S hasením pomáhali aj lietadlá z Talianska a Švédska. V národnom parku na severozápade Česka začalo horieť 24. júla pravdepodobne ľudským pričinením.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Národný park v Čechách je zachránený. Hasiči konečne porazili oheň

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku