tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Horskí záchranári z Polonín, ktorí na hraničnom priechode v Ubli pomáhajú s transportom vojnových utečencov z Ukrajiny, v Ubli 15. marca 2022.
Horskí záchranári z Polonín, ktorí na hraničnom priechode v Ubli pomáhajú s transportom vojnových utečencov z Ukrajiny, v Ubli 15. marca 2022. Foto: tasr

Ubľa: S prepravou vojnových utečencov pomáhajú aj horskí záchranári

S prepravou vojnových utečencov z Ukrajiny pomáhajú na hraničnom priechode v Ubli aj členovia Horskej záchrannej služby (HZS) zo strediska v Poloninách. Svoje zdravotnícke zručnosti zatiaľ využiť nemuseli. Pomoc po duchovnej stránke je tu pripravený poskytnúť kaplán pre horskú službu Ján Dubecký, ktorý sem prišiel z Liptova.

Ako pre TASR priblížil, utečencov z hranice do obce prevážajú horskí záchranári od prvých dní vypuknutia vojnového konfliktu. K dispozícii sú denne dvaja až traja s dvoma deväťmiestnymi autami. „Každý deň je iný, niekedy urobíme len pár jázd, inokedy sa takmer nezastavíme,“ ozrejmil s tým, že okrem HZS zabezpečuje prevoz utečencov aj polícia, donedávna i hasiči. Zdravotnú starostlivosť zas na hraničnom priechode poskytuje Slovenský Červený kríž, v stanovom mestečku hotspotu priamo v obci košická záchranná služba.

Duchovnú službu kaplána Dubeckého využívajú skôr dobrovoľníci než utečenci. „V prvé dni za mnou prišli i ukrajinské rodiny, ale keďže neviem po ukrajinsky, vypočul som si ich sprostredkovane cez tlmočníka, moja pomoc bola skôr symbolická,“ uviedol s tým, že dobrovoľníci za ním prichádzajú „len tak“ sa porozprávať, ale i na spoveď.

Horskí záchranári sú podľa jeho ďalších slov pripravení pomáhať v Ubli dovtedy, kým to bude potrebné.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ubľa: S prepravou vojnových utečencov pomáhajú aj horskí záchranári

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku