tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Donald Trump. Foto: tasr/ap

Vyšetrovanie Trumpa pokračuje: FBI si z jeho domu odniesla krabice s dokumentmi

Celkovo 14 z 15 škatúľ s dokumentmi, ktoré si agenti FBI odniesli z domovej prehliadky u bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa začiatkom augusta, obsahovalo materiály označené ako tajné. Vyplýva to z dokumentu FBI, ktorý zverejnili v piatok. Informuje TASR na základe správy agentúry AP.

Na dovedna 32 stranách tento čiastočne začiernený dokument obsahuje viacero podrobností o prebiehajúcom vyšetrovaní bývalého prezidenta. FBI podozrieva Trumpa, že tajné materiály držal doma nezákonne.

Zverejnený dokument je miestoprísažným vyhlásením FBI pre sudcu, vyšetrovatelia v ňom vysvetľujú potrebu domovej prehliadky u Trumpa. Na základe tohto dokumentu potom sudca vydal príkaz na vykonanie razie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Agenti amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) stoja pred floridským sídlom Mar-a-Lago bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v Palm Beach v pondelok 8. augusta 2022.
  2. Bývalý taliansky premiér Silvio Berlusconi
  3. zbraň
  4. Eduard Chmelár v štúdiu eReportu.
  5. Americký prezident Joe Biden
  6. Bývalý americký prezident Donald Trump na podujatí America First Agenda Summit.

Trump, ktorý zvažuje opätovnú kandidatúru na prezidenta v roku 2024, raziu kritizoval. Agentúra AFP cituje jeho vyhlásenie, že údajne spolitizované orgány činné v trestnom konaní nemajú podľa zákona o prezidentských záznamoch právo vstúpiť do jeho rezidencie a „ukradnúť, čo vidia“, vrátane pasov a dôverných osobných právnych dokumentov, ktoré podľa zákona nie je občan povinný vydať.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vyšetrovanie Trumpa pokračuje: FBI si z jeho domu odniesla krabice s dokumentmi

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku