eReport.sk
Na snímke floridské sídlo Mar-a-Lago bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Foto: tasr/ap

Trump obvinil FBI z krádeže. Po razii u neho doma mu vraj zmizli pasy


Bývalý americký prezident Donald Trump obvinil Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI), že počas minulotýždňovej domovej prehliadky v jeho floridskom sídle v Mar-a-Lago zhabal aj jeho tri cestovné pasy. TASR správu prevzala zo stanice Sky News.

„V rámci razie v Mar-a-Lago agenti FBI ukradli moje tri pasy, jeden bol už neplatný. Je to útok na politického protivníka na takej úrovni, akú som v našej krajine nikdy predtým nevidel. Tretí svet,“ napísal Trump na svojej sociálnej sieti Truth Social.

Mohlo by vás zaujímať

  1. V ochrannej lehote
  2. V ochrannej lehote
  3. Trump sa postaví pred súd
  4. Donald Trump
  5. Agenti amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) stoja pred floridským sídlom Mar-a-Lago bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v Palm Beach v pondelok 8. augusta 2022.
  6. Trump sa predviedol ako zabávač

Predstaviteľ amerického ministerstva spravodlivosti však pre televíziu NBC povedal, že Trumpove pasy FBI nemá, keďže ich bývalému prezidentovi vrátil. V zverejnenom súdnom príkaze o domovej prehliadke v Trumpovom sídle sa uvádza, že razia súvisela okrem iného s podozreniami z porušenia zákona o špionáži, konkrétne nezákonného uchovávania tajných vojenských dokumentov. Americkí prezidenti totiž musia podľa zákona odovzdať všetku svoju písomnú komunikáciu a dokumenty Národnému archívu.

Bývalý americký prezident Donald Trump.
Bývalý americký prezident Donald Trump. Zdroj: tasr/ap

Denník The Wall Street Journal uviedol, že medzi 20 škatuľami s predmetmi, ktoré odniesli agenti FBI, boli zväzky fotografií, ako aj rukou napísaný príkaz na udelenie milosti spojencovi bývalého prezidenta, Rogerovi Stoneovi.      

Exprezident v priebehu tohto týždňa vyslovil obavy, že keďže sám nebol v čase razie doma a nemohli byť pri nej prítomní ani jeho právnici, FBI tam mohla podstrčiť nejaké dôkazy.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Trump obvinil FBI z krádeže. Po razii u neho doma mu vraj zmizli pasy

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne