tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Na snímke floridské sídlo Mar-a-Lago bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Foto: tasr/ap

Trump obvinil FBI z krádeže. Po razii u neho doma mu vraj zmizli pasy

Bývalý americký prezident Donald Trump obvinil Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI), že počas minulotýždňovej domovej prehliadky v jeho floridskom sídle v Mar-a-Lago zhabal aj jeho tri cestovné pasy. TASR správu prevzala zo stanice Sky News.

„V rámci razie v Mar-a-Lago agenti FBI ukradli moje tri pasy, jeden bol už neplatný. Je to útok na politického protivníka na takej úrovni, akú som v našej krajine nikdy predtým nevidel. Tretí svet,“ napísal Trump na svojej sociálnej sieti Truth Social.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Bývalý americký prezident Donald Trump na podujatí America First Agenda Summit.
  2. Bývalý americký prezident Donald Trump na podujatí America First Agenda Summit.
  3. Donald Trump
  4. Agenti amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) stoja pred floridským sídlom Mar-a-Lago bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v Palm Beach v pondelok 8. augusta 2022.
  5. Bývalý americký prezident Donald Trump.

Predstaviteľ amerického ministerstva spravodlivosti však pre televíziu NBC povedal, že Trumpove pasy FBI nemá, keďže ich bývalému prezidentovi vrátil. V zverejnenom súdnom príkaze o domovej prehliadke v Trumpovom sídle sa uvádza, že razia súvisela okrem iného s podozreniami z porušenia zákona o špionáži, konkrétne nezákonného uchovávania tajných vojenských dokumentov. Americkí prezidenti totiž musia podľa zákona odovzdať všetku svoju písomnú komunikáciu a dokumenty Národnému archívu.

Bývalý americký prezident Donald Trump.
Bývalý americký prezident Donald Trump. Zdroj: tasr/ap

Denník The Wall Street Journal uviedol, že medzi 20 škatuľami s predmetmi, ktoré odniesli agenti FBI, boli zväzky fotografií, ako aj rukou napísaný príkaz na udelenie milosti spojencovi bývalého prezidenta, Rogerovi Stoneovi.      

Exprezident v priebehu tohto týždňa vyslovil obavy, že keďže sám nebol v čase razie doma a nemohli byť pri nej prítomní ani jeho právnici, FBI tam mohla podstrčiť nejaké dôkazy.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Trump obvinil FBI z krádeže. Po razii u neho doma mu vraj zmizli pasy

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku