eReport.sk
Policajti po streľbe na Zámockej ulici v Bratislave 12. októbra 2022.
Policajti po streľbe na Zámockej ulici v Bratislave 12. októbra 2022. Foto: tasr

Vyšetrovanie tragickej streľby na bratislavskej Zámockej: Polícia čaká na znalecké posudky

Národná kriminálna agentúra (NAKA) naďalej pokračuje vo vyšetrovaní vlaňajšej tragickej streľby na Zámockej ulici v Bratislave. Čaká sa na znalecké posudky. TASR to potvrdila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Prípad je kvalifikovaný ako teroristický útok.

„Vyšetrovanie Národnej kriminálnej agentúry naďalej pokračuje, keďže znalecké skúmania sa doposiaľ neskončili,“ priblížila hovorkyňa. Bárdyová dodala, že v súčasnosti viac informácií nie je možné poskytnúť.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Stojíme za Čaputovou!
  2. Má verejnosť dostatok objektívnych informácií?
  3. Trump je prvým exprezidentom obvineným z trestného činu
  4. Prečo ste ticho?

Zmenili právnu kvalifikáciu streľby

V centre Bratislavy na Zámockej ulici došlo vlani 12. októbra k streľbe. Stalo sa to pred podnikom, ktorý navštevuje najmä LGBTI+ komunita. Na mieste zomreli dvaja muži. Zranenia utrpela aj jedna žena. Páchateľ z miesta činu ušiel. Polícia ho našla na druhý deň ráno mŕtveho, spáchal vraj samovraždu.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry po konzultácii so špeciálnym prokurátorom vtedy zmenil právnu kvalifikáciu skutku streľby na Zámockej ulici v Bratislave na obzvlášť závažný zločin teroristického útoku. Úrad špeciálnej prokuratúry vtedy tiež pripomenul – ako písal eReport – že jedna z foriem účasti na terorizme je verejné schvaľovanie teroristického útoku, za ktoré hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov. Išlo najmä o komentáre na sociálnych sieťach.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vyšetrovanie tragickej streľby na bratislavskej Zámockej: Polícia čaká na znalecké posudky

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre