eReport.sk
Stojíme za Čaputovou!
Prezidentka z PS Zuzana Čaputová a predseda PS Michal Šimečka. Zdroj: tasr- Jaroslav Novák

Chmelár: Demokraciu u nás najviac ohrozujú progresívci a spolitizované mimovládky!

Vaša demokracia páchne totalitou. Odkázal vo svojom vyjadrení nielen našim „liberálnym demokratom,“ ale i mimovládkam. Nie však všetkým. Ako publicista, historik, politický analytik a komentátor Eduard Chmelár poznamenal, na Slovensku existuje stovky občianskych združení a neziskoviek, ktoré svoju prácu v treťom sektore berú ako poslanie. robia ju nezištne a výsledkom ich úsilia je konkrétna pomoc konkrétnym ľuďom. To sa však mení pri „politických think-tankoch.“

Mohlo by vás zaujímať

  1. Monika Beňová Ukrajina
  2. Nemal by byť apolitický?
  3. Demokratická cenzúra
  4. Nemal by byť apolitický?

Robert Fico

Sa na nedávnej besede v kaviarni Adriana vyjadril aj k mimovládkam. Priznal, že v minulosti v Smere „absolútne podcenili mocenský význam vládnutia.“ O neziskovkách, ktoré sa u nás pletú do justície a politiky a ktoré sú napojené aj na štedré zahraničné dotácie, predseda Smeru uviedol, že moc a financovanie týchto neziskoviek bude „treba opraviť.“

„Netrvalo dlho a na Ficove reči naskočil predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka ako kapor na červíka. Na tlačovej konferencii bedákal, že to, čo zamýšľa Smer so Slovenskom, je vážne ohrozenie demokratického zriadenia a že prichádza s návrhom, ktoré v Rusku zneužívajú na zatváranie disidentov. Šimečka dokázateľne klame. Ficov útok na mimovládne organizácie bol síce emotívny, ale jeho návrh kopíruje ten istý zákon, ktorý existuje v Spojených štátoch. Nikomu nehrozí zatváranie. Ani prenasledovanie. Ani vypovedanie z krajiny. Ide len o to, aby občania jasne vedeli, z akých zdrojov je financovaná dotyčná mimovládka a na čo svoje peniaze používa,“ skonštatoval Chmelár.

Experti na právo a korupciu

„Ako môžeme dôverovať napríklad bývalej veľmi zaujatej redaktorke denníka Sme Zuzane Petkovej, z ktorej sa z noci na ráno stala „expertka na korupciu“ a z pozície riaditeľky Nadácie Zastavme korupciu financovanej sponzormi Progresívneho Slovenska dáva stanoviská typu „chameleón Fico“. Toto je vyjadrovanie nezávislej expertky?“ pýta sa publicista.

Ide o tú istú Nadáciu, ktorá sa nie tak dávno dostala v súlade s demokratickými princípmi právneho štátu“ k zápisnici zo súdneho pojednávania, od spriatelenej sudkyne ŠTS Záleskej skôr, ako procesné strany..

Vojnový jastrabi

Eduard Chmelár poukázal aj na zaujímavé „súhry náhod“ okolo Slovenského inštitútu pre bezpečnostnú politiku.

„Vyšiel z neho neskorší minister obrany Jaro Naď, súčasný minister obrany Martin Sklenár. Jeho štátny tajomník Marián Majer i riaditeľka jeho kancelárie Monika Masariková. Taktiež predseda Výboru pre obranu a bezpečnosť NR SR Juraj Krúpa a ďalší.

Peniaze na svoju činnosť dostával tento „nezávislý inštitút“ priamo z amerických vládnych zdrojov, ale bežní ľudia sa k tomu nemohli dopátrať, pretože to zatajoval. Pritom vznikol čistou „náhodou“ bezprostredne po Majdane.

Opäť „náhodou“ začal intenzívne presadzovať zvyšovanie zbrojenia. A ďalšou „náhodou“ médiá okamžite prezentovali týchto ľudí prakticky bez väčších skúseností ako výlučných „nezávislých“ expertov na obranu,“ poskytol historik závažné informácie.

Vaša demokracia páchne totalitou

„Progresívci sa samozrejme boja, že prídu o hlavný zdroj svojich príjmov a mediálnej podpory, preto robia falošnú paniku. Som kritický voči ekonomickým kauzám bývalých vlád Smeru, ale čo sa týka úrovne demokracie, Smer nikdy neznížil jej stav. Nezneužil ani svojej postavenie počas jednofarebného vládnutia.

V tejto oblasti boli smeráci vždy veľkorysí, v niektorých prípadoch (ako som uviedol) až príliš úzkostlivo demokratickí,“ uviedol ďalej k tomu, či je to naozaj Smer, kto ohrozuje demokraciu.

„Obavy sú na mieste skôr z progresívcov, ktorí sa o vládnutie ešte len sotva obtreli a už sú posadnutí svojimi sklonmi škandalizovať, ostrakizovať, šikanovať, dozerať, udávať, cenzurovať a kriminalizovať. Odtiaľto, nie zo Smeru, prichádza najväčšie ohrozenie demokracie,“ zhodnotil na záver.

Záverom

Nuž, tak ako sa to na Slovensku hemží „nezávislými mimovládkami, plných nezávislých expertov,“ tak “ čo človej, to demokrat.“ Ale ten „správny.“ Čo vie, že sloboda slova je hnusný prežitok tej starej, nesprávnej demokracie.

Ktorý o pluralite názorov ani len nesníva. A ktorý vie, že len cenzúra nám pomôže budovať totalitu, teda „liberálnu demokraciu.“ S prezidentkou a jej premiérom Ódorom na čele. Ten Slovákom odkázal, že „času je málo, preto pomoc nedostanú,“ ide však tvrdo bojovať proti „dezinformáciám a hoaxom.“

Zdroj: FB E.Chmelár


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár: Demokraciu u nás najviac ohrozujú progresívci a spolitizované mimovládky!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie