eReport.sk
Boris Kollár, foto: tasr

Výnimka pre vyvolených? Kollár napriek zákazu v nemocnici prijíma návštevy

AKTUALIZOVANÉ Pre multiotecka pravidlá neplatia? Predseda parlamentu Boris Kollár v súčasnosti zažíva krušné chvíle. Zdravotníci a špecialisti ho totiž dávajú dokopy po brutálnej búračke spred niekoľkých týždňov. Dolámaný ústavný činiteľ je v súčasnosti pod dohľadom odborníkov v jednej z bratislavských nemocníc. Toho prišlo rozveseliť na lôžko bývalá láska, ale aj politickí kolegovia. Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by v súčasnosti pre pandémiu neplatili prísne opatrenia. Medzi tie patrí aj všeobecný zákaz návštev v nemocniciach. Prečo pre Kollára platia špeciálne pravidlá?

Druhá vlna korona vírusu je na Slovensku v plnom prúde a vláda musela prijať viacero nepopulárnych opatrení. Tie by podľa všetkého mali rešpektovať nielen bežní občania, ale aj politické špičky. Podľa pravidiel odklepnutých štátom naďalej platí stopka pre návštevy v nemocniciach. Paradoxne, pred Nemocnicou sv. Michala, kde je hospitalizovaný Boris Kollár to vyzerá trochu inak. Ako na bežiacom páse totiž miznú v útrobách zdravotníckeho zariadenia nielen tváre známe z Kollárovho hnutia Sme rodina, ale dokonca aj jedna z jeho exmileniek.

Nemocnica, v ktorej leží Kollár explicitne upozorňuje na zákaz návštev. Foto: internet/Nemocnica Sv. Michala

Kolegovia aj exmilenka

Zatiaľ, čo bežný Slovák sa k svojmu hospitalizovanému príbuznému dostane len s ťažkosťami, pre lídra Sme rodina platia očividne iné pravidlá. Len minulý týždeň v stredu sa ukázalo v Nemocnici sv. Michala viacero Kollárových straníckych parťákov. A to aj napriek tomu, že na webe nemocnice jasne svieti varovanie: „Od 14. júla 2020 až do odvolania platí zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach nemocnice.“

V Nemocnici Sv. Michala sa ukázali Kollárovi stranícki kolegovia. poslanci Jozef Lukáč (tretí zľava) a Eva Hudecová. Foto: Vlado Benko jr.

Medzi návštevníkmi sa ukázali napríklad poslanci Jozef Lukáč či Eva Hudecová. Tí sa zdržali v zdravotníckom zariadení v poobedných hodinách približne hodinu. Rekordmankou je ale Kollárova exmilenka a matka jeho syna Artura Barbora Richterová. Tá taktiež nezaháľala a politika v nemocnici navštívila. V stredu za múrmi Svätého Michala strávila štyri hodiny a v nedeľu dorazila poobede a odchádzala až potme po vyše šiestich hodinách. Kontaktovali sme ministerstvo vnútra kompetentné sa vyjadriť k téme. „V Univerzitnej nemocnici – Nemocnici svätého Michala, a.s. samozrejme, platí zákaz návštev. Aj v tomto prípade však možno udeliť výnimku na základe odôvodnenej požiadavky. Každý prípad sa, pochopiteľne, posudzuje individuálne a o povolení či nepovolení návštevy vždy rozhoduje ošetrujúci lekár,“ odpovedali z rezortu.

Zákaz nezákaz: Dolámaného politika navštívila minulú stredu a aj nedeľu jeho bývalá milenka Barbora Richterová. Foto: Vlado Benko Jr.

Nie je výnimka

Napriek zákazu návštev štát odklepol niekoľko výnimiek, keď stopka neplatí. „Vzhľadom na aktuálne priaznivú epidemiologickú situáciu v SR v súvislosti s ochorením COVID-19 je možné, aby zdravotnícke zariadenia udelili výnimky zo zákazu návštev lôžkových oddelení za jasne stanovených hygienických pravidiel a protiepidemických opatrení,“ pred pár dňami informoval Úrad pre verejné zdravotníctvo.

Medzi výnimky patrí napríklad návšteva osoby na „smrteľnej posteli“, pacienta v umelom spánku, duševne chorého, prepusteného z nemocnice, pacientku po pôrode, či návšteva kňaza pri zomierajúcom.

Jeden zo zdrojov blízkych lekárskym kruhom pre eReport priznal, že Kollár nespĺňa ani jednu zo spomínaných výnimiek.

Kollárov brat

Samotný Kollár bol ešte pred Nemocnicou sv. Michala hospitalizovaný v nemocnici na Kramároch, kde krátko po nehode absolvoval aj dôležitú operáciu. EReport už pred niekoľkými týždňami zachytil Kollárovu exfrajerku Andreu Heringhovú, ako zrejme jednému z ochrankárov odovzdala tašku s vecami.

V tomto prípade Kollárova kráska pravidlá neporušila, no zdá sa, že návštevy prijímal aj na Kramároch. „Bol tam párkrát za ním jeho brat. Normálne sa stretli,“ prezradil pre eReport blízky človek Sme rodina, ktorý nechcel byť menovaný.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Výnimka pre vyvolených? Kollár napriek zákazu v nemocnici prijíma návštevy

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php