eReport.sk
Popradské letisko, foto:tasr

Majú toho dosť! Zamestnanci popradského letiska vstupujú do štrajku! TOTO odkázali ministrovi dopravy

AKTUALIZOVANÉ Väčšina zamestnancov popradského letiska vstúpi v stredu (20. 9.) do štrajkovej pohotovosti. Uviedol to v utorok popoludní po stretnutí s ministrom dopravy Pavlom Lančaričom šéf tamojších odborov Michal Pavela.

Majú toho dosť!

„Na základe odpovedí, ktoré nám poslal majoritný akcionár, a minoritní akcionári nám odpovede vôbec nedali, vstupujeme do štrajkovej pohotovosti. Bude trvať minimálne do mimoriadneho valného zhromaždenia 29. septembra. Nesúhlasíme s termínom, na kedy je zvolané, ani s nominantom, ktorý bol vybraný do predstavenstva našej spoločnosti. Nie sme spokojní s tým, ako sa pristupuje k letisku, hlavne zo strany akcionárov,“ zdôvodnil Pavela. Ubezpečil, že prevádzka letiska bude zachovaná aj naďalej.

Zamestnanci popradského letiska vstupujú do štrajku

Lančarič ubezpečil, nie sú žiadne zámery ani plány meniť charakter letiska. Okrem zamestnancov rokoval aj s ostatnými akcionármi. „Čo sa týka výmeny výkonného riaditeľa, to môže urobiť len valné zhromaždenie, ale pokiaľ viem, takáto dohoda medzi akcionármi ešte nenastala,“ dodal. Výber nového člena predstavenstva, ktorý kritizujú zamestnanci, považuje za správny. Nie je podľa neho kritériom, či pracoval v letectve, dôležité je, že má skúsenosti s riadením veľkej korporácie. „Toto letisko nemá problém s prevádzkou, bezpečnosťou alebo letectvom, má problém obchodný, generuje málo peňazí na to, koľko potrebuje. Potrebujeme človeka, ktorý pomôže pozdvihnúť túto obchodnú spoločnosť,“ skonštatoval minister.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Smer ukončí chaos
  2. Bývalá koalícia si neželá rokovať
  3. Predseda Európskej rady Charles Michel.
  4. Draxler o migračnej kríze

Nová linka i nové lety

Vedenie letiska pritom deklarovalo, že oproti minulému roku stúpol počet leteckých pohybov o 65 percent, v auguste mali v Poprade 1800 letov a hospodárske výsledky vzrástli o 25 percent. Len nedávno ohlásili aj prevádzkovanie novej pravidelnej linky a v lete dosiahli rekordné počty pohybov. „Letisko by určite mohlo fungovať aj lepšie. Nie je však jediná spoločnosť v rezorte, ktorá nefunguje ideálne,“ zdôraznil Lančarič. Deklaroval, že netuší, odkiaľ prišli informácie v súvislosti so zmenou charakteru letiska. V regióne má podľa neho svoje opodstatnenie, podobne ako iné podniky si však musí na svoju činnosť zarobiť samo.

Neistá situácia

Riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry Lucia Blašková v súvislosti s neistou situáciou zdôraznila, že popradské letisko je z pohľadu rozvoja turizmu nevyhnutným partnerom. „Letecké linky prinášajú benefit Tatrám, ale aj širokému okoliu, prilietajú tam aj turisti smerujúci na Liptov, do Slovenského raja, Pienin a celého Prešovského kraja,“ objasnila. V spolupráci s partnermi intenzívne pracujú na rozvoji ďalších projektov a leteckých spojení, najmä so vzdialenejšími krajinami Európy. Medzinárodné letecké spojenia prinášajú destinácii podľa Blaškovej oveľa vyšší kredit a krátka vzdialenosť do jednotlivých destinácií je konkurenčnou výhodou. Zrušenie liniek by podľa nej pre región znamenalo krok späť, reputačné riziko a obmedzenie rozvoja.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Majú toho dosť! Zamestnanci popradského letiska vstupujú do štrajku! TOTO odkázali ministrovi dopravy

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php