eReport.sk
Predseda Európskej rady Charles Michel.
Predseda Európskej rady Charles Michel. Foto: tasr/ap

Situácia je vážna! Michel vyzýva Azerbajdžan: Zastavte vašu vojenskú operáciu!

Predseda Európskej rady Charles Michel v utorok vyzval Azerbajdžan, aby zastavil vojenské operácie v regióne Náhorný Karabach na hraniciach s Arménskom.

Michel apeluje

„Vojenské kroky Azerbajdžana musia byť bezprostredne zastavené s cieľom umožniť skutočný dialóg medzi Baku a Arménmi v Karabachu,“ uviedol Michel na sociálnych sieťach.

Vojenské operácie v Náhornom Karabachu

Štyria policajti a dvaja civilisti v utorok zahynuli pri výbuchoch mín v azerbajdžanskej enkláve Náhorný Karabach, kde žijú Arméni. Azerbajdžan z nastraženia mín obvinil arménske „sabotážne skupiny“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Je Zelenskyj agentom britských tajných?
  2. Čaputová v New Yorku hlási
  3. Ďalšie zbrane na Ukrajinu

Arménski separatisti v Karabachu uviedli, že odolávajú útokom azerbajdžanských síl, ktoré sa pokúšajú preniknúť na územie Karabachu.

Centrum vojen

Náhorný Karabach bol centrom dvoch vojen medzi oboma kaukazskými susedmi. Šesť týždňov bojov na jeseň 2020 sa skončilo prímerím sprostredkovaným Ruskom, na základe ktorého sa Arménsko vzdalo rozsiahlych území, ktoré ovládalo celé desaťročia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Situácia je vážna! Michel vyzýva Azerbajdžan: Zastavte vašu vojenskú operáciu!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php