eReport.sk
Igorove kvalifikácie
Šéf OĽANO Igor Matovič. Zdroj: tasr

OĽANO útočí na Čaputovej premiéra: Ódor pripravuje 50 miliónov eur pre progresívnu Bratislavu!

OĽANO útočí na Čaputovej premiéra. Kto tu klame? Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) sa kontinuálne sťažuje, že tzv. rodinný balík exministra financií Igora Matoviča (OĽANO) spôsobil obrovské výpadky. V rozpočtoch miest a obcí. Následkom tohto výpadku má byť to, že mestá a obce zvyšujú miestne dane a poplatky a snažia sa od občanov vybrať to, čo si Matovič zobral pre svoju predvolebnú kampaň.

Rodinný balík, či Matovičov marketing?

Rodinný balík zároveň vraj nie je žiadnym rodinným balíkom ani hospodárskym opatrením, ale čistým marketingom, cieleným naviac na presne tie voličské skupiny, v ktorých Matovič očakáva najvyššiu podporu. Príkladom takejto voličskej skupiny je napríklad rómska menšina a mnohodetné rodiny. OĽANO sa však bráni, že obciam všetko vykompenzovalo a pridáva úder na účet Progresívneho Slovenska a prezidentky SR Zuzany Čaputovej.

OĽANO útočí na Čaputovej premiéra

„My sme viac ako týždeň atakovaní manipuláciou zo strany primátora Bratislavy Matúša Valla o tom, ako vláda prostredníctvom rodinného balíka ublížila Bratislave,“ uviedol na dnešnej tlačovej besede hnutia poslanec NR SR Milan Vetrák. „Tú pomoc od vlády v plnej miere využíva aj Bratislava a tým že ceny energií klesli, tá suma, ktorá bola na to určená, teda 200 miliónov eur, sa neminula celá. Z tejto sumy ostalo približne 50 miliónov eur z celého Slovenska, ktorá sa ušetrila a teraz je otázka, čo by sa s ňou malo urobiť,“ dodal.

Vetrák ide proti svojmu vlastnému mestu

Vetrák však na tlačovej konferencii nepovedal všetko. Jedná sa totižto o poslanca z Bratislavy a poslanca miestneho zastupiteľstva v Petržalke, ktorý svojimi vyhláseniami v podstate ide proti záujmom svojho vlastného mesta. Zdá sa však, že ciele na celoslovenskej úrovni sú momentálne prednejšie. S podobnými vyhláseniami by však pred komunálnymi voľbami asi u svojich vlastných voličov neobstál. Všetko zlé je však na niečo dobré a možno sa mu podarilo odhaliť novú kauzu úradníckej vlády, ktorá bola vytvorená plne podľa chúťok Čaputovej.

Tlačová konferencia hnutia OĽANO

Zdroj: yt/eReport

„Pripravuje sa tu dohoda výlučne s Bratislavou, aby sa tých 50 miliónov dalo iba Bratislave, na úkor všetkých obcí a miest na Slovensku. To považujeme za zarážajúce a odmietame takéto tajné a netransparentné dohody,“ pokračuje Vetrák. „Je to tzv. malá domov medzi premiérom, ktorého vymenovala progresívna prezidentka a primátorom, ktorý si drží podporu v zastupiteľstve len vďaka Progresívnemu Slovensku,“ dodal.

Výzva pre premiéra

Pre nového premiéra Ľudovíta Ódora má teda OĽANO jasnú výzvu, aby sa k celej záležitosti vyjadril a aby vysvetlil slovenskej verejnosti, či štátny rozpočet a verejné peniaze považuje za zdroj pre výlučne progresívne aktivity.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Heger vracia Matovičovi úder
  2. Hlas vyzýva Hegera
  3. Eduard Heger so spolustraníkmi na tlačovej besede.
  4. Šéfka Za ľudí Veronika Remišová na snímke z videa.

„Vyzývame nového premiéra, aby sa jasne vyjadril, či chce takýmto spôsobom pristupovať k obciam a mestám na Slovensku,“ uzavrel Vetrák.

Matovič za takých okolností odmieta podporu vlády v parlamente

Ak by sa informácie o takejto tajnej dohode potvrdili, OĽANO navyše odmieta podporiť úradnícku vládu v parlamente, čím by sa radikálne znížili jej šance na úspech medzi zákonodarcami.

„Keď teraz príde nový premiér a prvé čo urobí je to, že podpíše malú domov. Alebo veľmi veľkú domov, pre PS, alebo teda pre primátora, ktorý je zvolený cez PS a vlastne sa nám tak kruh uzavrie, že prezidentka si ho vymenuje a on spraví službičku spať, tak ani náznakom, ani nemusí prísť rokovať o tom, že by sme sa bavili o podpore takejto úradníckej vlády,“ uviedol k téme Matovič.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

OĽANO útočí na Čaputovej premiéra: Ódor pripravuje 50 miliónov eur pre progresívnu Bratislavu!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php