eReport.sk
Pokúšame sa o jadrový holokaust
Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová (vľavo) a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, foto:tasr

Blaha: Demokratke Čaputovej nevadí, že Zelenskyj otvorene propaguje fašizmus!

Obdivovanie Banderu. Zdá sa, nemá zo strany vedenia Ukrajiny konca. Okrem Poľska však „demokratickú Európu“ nevyrušili ani oslavy Stepana Banderu. Či oslavný status spolu s fotkou, ktorú zverejnil Zelenského vrchný veliteľ ozbrojených síl. Nezaostáva ani samotný ukrajinský prezident, ktorý pomenoval svoju horskú brigádnu jednotku nacistickým Edelweiss, či omilostil pluk Azov a spravil z neho súčasť armády, „lebo oni už sa polepšili.“ Najnovšei budí záujem Zelenského oblečenie. Teda, ako u koho. Podpredsedu Smeru Ľuboša Blahu, znak na mikine ukrajinského prezidenta, rozhodne „vyrušil.“ Nuž, nie je Edelweiss ako Edelweiss a znak ako znak.. všakže.. Pozrime sa ale na vyjadrenie opozičného politika.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zahynie demokracia rukami dnešných demokratov?
  2. Korupciu v miliónovej výške odhalili na ukrajinskom najvyššom súde - jeho predsedu Vsevoloda Knjazeva mali prichytiť pri braní úplatku v hodnote 2,76 milióna eur
  3. Robert Fico a jeho spolustraníci na tlačovke SMeru - SSD v utorok 16. mája.
  4. Právo na všetko?

Obdivovanie Banderu

„Všimnite si symbol, ktorý má na čiernom tričku ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj – je to emblém fašistickej Organizácie ukrajinských nacionalistov, ktorú viedol Stepan Bandera.

Na svedomí mali masové vraždy desiatok tisíc Poliakov, Židov aj Slovákov. Upaľovali ľudí zaživa, hádzali o steny malé detičky, párali bruchá, mučili ženy… A Zelenskyj ich symbol nosí na svojom tričku. Pri stretnutí s premiérkou Talianska, ktorej strana sa hlási k Mussoliniho odkazu.

A spoločne sa utvrdzujú vo svojej nenávisti voči Rusku – tak ako kedysi počas druhej svetovej vojny,“ začal Ľuboš Blaha svoje vyjadrenie.

Hrá to dobre..

Podpredseda Smeru poukázal na to, že sa Zelenskyj nemôže vyhovoriť /a ani jeho stúpenci) na to, že išlo o symbol Ukrajiny. Na štátnom znaku Ukrajiny je trojzubec. Ale bez meča.

„Na fašistickom banderovskom symbole je zasadený meč, presne ako na Zelenského tričku. Zelenskyj sa nemá na čo vyhovárať. Prihlásil sa k fašizmu. K tomu najodpornejšiemu, čo páchali banderovci. Aký väčší dôkaz potrebujete?,“ pýta sa Ľuboš Blaha.

Pani Čaputová, nevadí?

Blaha nezabudol ani na prezidentku: „Hlavná vec, že Zuzana Čaputová Zelenského obhajuje a ešte do toho používa banderovský pozdrav Sláva Ukrajine.A slovenská vláda takýmto extrémistom posiela zbrane. Liberáli tlieskajú, kaviarne výskajú, progresívci sa trepocú od nadšenia.“

„Zuzana Čaputová si dnes robí výletík na Island, kde má byť prítomný aj Zelenskyj – tak nech sa ukáže a namiesto zaľúbených fotečiek mu narovinu povie, že Slovensko odmieta fašizmus na Ukrajine. Tak čo, pani prezidentka, nájdete odvahu alebo sa k fašistom ako vždy hrdo pridáte?,“ uzavrel podpredseda Smeru.

Nuž, predpoklad je taký, že nám hoaxová stránka polície čoskoro vysvetlí, že „zlí dezoláti“ o Zelenskom klamú a išlo len o chybu nejakej krajčírky, ktorá mu na mikinu omylom vyšila banderovský znak a nie znak Ukrajiny. A Zuzana Čaputová obviní z fašizmu Ľuboša Blahu.

Zdroj: Telegram Ľ. Blaha, wikipedia


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha: Demokratke Čaputovej nevadí, že Zelenskyj otvorene propaguje fašizmus!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php