eReport.sk
Viktor Medvedčuk. Foto: tasr/ap

Ukrajinská Rada národnej bezpečnosti a obrany udrela na Putinovho priateľa!

Magnát a proruský politik Viktor Medvedčuk je šéfom politickej rady strany Opozičná platforma – Za život, ktorá je najväčšou opozičnou skupinou v ukrajinskom parlamente. Obvinili ho z “finančného terorizmu”.

Ukrajinská Rada národnej bezpečnosti a obrany (RNBO) uvalila v piatok sankcie na magnáta a proruského politika Viktora Medvedčuka, ktorý je podľa agentúry AP blízkym priateľom ruského prezidenta Vladimira Putina.

Vraj šíri propagandu

RNBO zmrazila Medvedčukove aktíva na tri roky a zabránila mu v podnikaní v krajine. Obvinila ho z “finančného terorizmu”, podrobnosti však neboli bezprostredne k dispozícii. Stalo sa tak dva týždne po tom, čo ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nariadil zatvorenie troch televíznych kanálov vlastnených Medvedčukom – NewsOne, 112 Ukrajina a Zik, ktoré obvinil zo šírenia propagandy financovanej “agresorskou krajinou”, čím mal podľa AP na mysli Rusko.

Putin je krstným otcom jeho dcéry

Medvedčuk je šéfom politickej rady strany Opozičná platforma – Za život, ktorá je najväčšou opozičnou skupinou v ukrajinskom parlamente; je jedným zo 44 poslancov strany v 450-člennom parlamente. Má osobné väzby s Putinom, ktorý je krstným otcom jeho dcéry, dodala AP.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.