eReport.sk
Ilustračná snímka, foto:fb/hoaxpz

Volal vám pracovník Interpolu? Pozor! Polícia varuje: Ide o podvodníkov!

Volal vám pracovník Interpolu? Polícia upozorňuje na podvodné telefonáty, ktorých cieľom je získať vzdialený prístup do mobilu poškodených. Volajúci v nich vystupujú ako pracovníci generálneho sekretariátu Interpolu vo francúzskom Lyone. Polícia o tom informovala na profile na sociálnej sieti, kde sa venuje hoaxom a podvodom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Je to len náhoda?
  2. Naďova analýza o Migoch

Volal vám pracovník Interpolu? Ide o podvod!

„Podvodníci oznámia, že sa občania stali obeťou podvodu a zneužitia identity s cieľom vylákania osobných alebo bankových údajov. Podvodníci im zašlú SMS správu s aktívnym linkom, po otvorení linku získajú vzdialený prístup do mobilu poškodeného a pokúsia sa o neoprávnené prevody prostredníctvom bankových aplikácií, prípadne internetbankingu poškodených na zahraničné účty páchateľov,“ priblížila.

Foto: fb/hoaxyapodvody

Polícia varuje

Polícia vysvetlila, že generálny sekretariát Interpolu v Lyone nekontaktuje fyzické osoby v žiadnej z členských krajín Interpolu. „Národná ústredňa Interpol Bratislava nikdy nezasiela textové alebo e-mailové správy so žiadnym linkom,“ dodala.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Volal vám pracovník Interpolu? Pozor! Polícia varuje: Ide o podvodníkov!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php