eReport.sk
Potrebné pre našu slobodu
Zelenskyj žiada Bidena aby zrušil obmedzenia na použitie amerických zbraní na ruskom území. Zdroj: tasr

Rusko varuje USA: Ak Ukrajine povolíte útočiť na nás vašimi zbraňami, bude zle


Vojna na Ukrajine neprebieha iba na Ukrajine, ale aj na území Ruska. Na prihraničné oblasti totiž Ukrajina posiela nielen drony, ale páli tam i delostrelectvo. Ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému je to ale stále málo, a tak nalieha na svojich spojencov z NATO, aby mohol použiť ich zbrane na ostreľovanie vzdialenejšieho ruského územia. Pred týmto krokom však Moskva Západ, a najmä USA, varuje.  

Eskaláciu podnecujú „horúce hlavy“?

Moskva varovala Washington, aby Ukrajine nepovolil zaútočiť americkými zbraňami na ruské územie. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA, píše TASR. „Tento postoj je absolútne nezodpovedný, táto pozícia je absolútne nebezpečná svojimi následkami,“ povedal vo štvrtok v ruskej štátnej televízii hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Reagoval tým na správu amerických novín New York Times, podľa ktorej minister zahraničných vecí USA Antony Blinken je za takéto útoky na ruskom území a chce presvedčiť prezidenta Joea Bidena, aby zrušil príslušné obmedzenia.

Všetkým expertom je dnes očividné, že žiadne zbrane nie sú schopné nejako zvrátiť situáciu v zóne špeciálnej vojenskej operácie.

Dmitrij Peskov, hovorca Kremľa

Peskov uviedol, že vo Washingtone, no aj vo viacerých európskych metropolách, niektoré „horúce hlavy“ neustále podnecujú eskaláciu. „Všetkým expertom je dnes očividné, že žiadne zbrane nie sú schopné nejako zvrátiť situáciu v zóne špeciálnej vojenskej operácie,“ povedal hovorca Kremľa, pričom použil výraz, ktorým Rusko označuje svoju vojnu proti Ukrajine.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Čína opäť prisľúbila nezbrojenie Ruska
  2. Paríž je údajne rusofóbny
  3. Zelenskyj skupine G7

Americké ministerstvo zahraničných vecí správu New York Times nepotvrdilo ani nepoprelo. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj žiada, aby USA a ďalší západní spojenci povolili Kyjevu používať zbrane, ktoré mu dodali, na údery voči Rusku. Na tento účel zatiaľ Ukrajina využíva prevažne zbrane vlastnej výroby.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko varuje USA: Ak Ukrajine povolíte útočiť na nás vašimi zbraňami, bude zle

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: