eReport.sk
Anna Belousovová Foto: tasr

Vojna političiek! Belousovová zotrela Radičovú aj Vášáryovú

Bývalá premiérka a súčasná vysokoškolská pedagogička Iveta Radičová sa pred pár dňami stala členkou ženského spolku Živena. Správu si v súčasnej politickej situácii všimol asi len málokto a ak predsa, nevenoval jej veľkú pozornosť. Nie však zarytá národniarka Anna Belousovová.

Bývalú podpredsedníčku národnej rady informácia o členstve Radičovej v Živene mierne rozladila. „Živena je najstarším ženským spolkom na Slovensku, ktorý sa od začiatku hlásil k národnému povedomiu, k vzdelávaniu slovenských dievčat a žien, k osvetovej práci pre rodinu, k presadzovaniu ženských práv a slobôd, ako aj k medzinárodnej spolupráci žien. V súčasnosti je predsedníčkou celoslovenskej Živeny Magda Vášáryová. Ak je predsedníčkou Živeny Vášáryová, tak pokojne môže byť členkou Radičová,“ začala Belousovová a ešte sa držala na uzde. Lenže potom sa rozšupla a obe dámy poriadne zotrela.

Radičová je čerstvou členkou Živeny. Národniarke Belousovovej to nie je pochuti. – Foto: tasr

Ani jednej národné povedomie nič nehovorí, práve naopak. Veľmi dobre si pamätám, ako pani Radičová aktívne zbierala podpisy proti vzniku samostatného Slovenska. Pani Vášáryová zase mnohokrát dala najavo, že pojmy národ, národné povedomie sú pre ňu úplne cudzie. To, že tieto protislovenské živly obsadzujú národné spolky a inštitúcie, nie je podľa mňa náhoda. Ide o ovládnutie všetkých nástrojov, cez ktoré by mohli formovať vedomie ľudí,“ zauvažovala národniarka a dodala, že pochybuje o tom, že Radičová s Vášáryovou budú pracovať v prospech Slovenska.

Vášáryová šéfuje Živene už roky. – Foto: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport