eReport.sk
Eifellova veža v Paríži, Foto: tasr/ap Pigeons fly next to the Eiffel Tower in Paris, Friday, Oct. 30, 2020. France re-imposed a monthlong nationwide lockdown Friday aimed at slowing the spread of the virus, closing all non-essential business and forbidding people from going beyond one kilometer from their homes except to go to school or a few other essential reasons. (AP Photo/Thibault Camus)

Vo Francúzsku pribudli ďalšie obmedzenia


Francúzske supermarkety budú musieť obmedziť predaj na iba nevyhnutné položky. Vyhlásil to premiér Jean Castex po tom, čo miestni starostovia a primátori kritizovali obmedzenia lockdownu ako znevýhodňujúce malých predajcov.

Castex podľa agentúry DPA odkázal starostom, že momentálne nie je správny čas prehodnocovať opatrenia.

Francúzsko zaviedlo v piatok (30. októbra) už po druhýkrát v tomto roku lockdown, v rámci ktorého zatvorili všetky obchody predávajúce iný než nevyhnutný tovar. Starostovia mnohých miest a obcí protestovali proti obmedzeniam pre obavy, že menšie predajne budú musieť na dlhšiu dobu ostať zavreté, kým nákupné centrá a supermarkety budú môcť predávať ten istý tovar bez prerušenia.

Lockdown vo Francúzsku potrvá minimálne do 1. decembra. Prezident Emmanuel Macron minulý týždeň varoval, že koronavírus sa šíri „rýchlosťou, ktorú nepredvídali ani tie najpesimistickejšie predpovede“.

Francúzsko zaznamenalo doteraz viac ako 35-tisíc úmrtí a viac než polovica nemocničných lôžok na jednotkách intenzívnej starostlivosti je už obsadená pacientmi s koronavírusom.

Zdroj: tasr, foto: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vo Francúzsku pribudli ďalšie obmedzenia

KOMENTOVALI STE: