eReport.sk
Francúzska pravicová líderka a prezidentská kandidátka Marine Le Penová.
Francúzska pravicová líderka a prezidentská kandidátka Marine Le Penová. Foto: tasr/ap

Ak bude vo vláde Le Penová, nedovolí použitie francúzskych ďalekonosných zbraní na Ukrajine, ani nasadenie francúzskych vojakov


Výsledky volieb vo Francúzsku môžu byť ďalším míľnikom v rusko – ukrajinskom konflikte. Francúzske Národné združenie nedovolí Ukrajine použiť ďalekonosné zbrane francúzskej výroby proti ruským silám v prípade, že sa táto strana po súčasných parlamentných voľbách dostane do vlády. Uviedla bývalá predsedníčka RN Marine Le Penová. Okrem toho sa vyjadrila, že nedovolí ani nasadenie francúzskych vojakov na Ukrajine.

Le Penová by nedovolila ani nasadenie vojakov

TASR o tom informuje podľa sobotňajšej správy tlačovej agentúry DPA. Le Penová, ktorá je pravdepodobnou kandidátkou RN v prezidentských voľbách v roku 2027, pre stanicu CNN uviedla, že vláda RN by tiež zabezpečila, aby francúzski vojaci neboli za žiadnych okolností nasadení na Ukrajine.

Potvrdila postoj RN po tom, ako francúzsky prezident Emmanuel Macron v priebehu tohto roka odmietol vylúčiť vyslanie francúzskych jednotiek na Ukrajinu, aby pomohli pri výcviku tamojších síl.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Portugalský hráč Cristiano Ronaldo
  2. bývalý šéf diplomacie Roland Dumas
  3. Na kombosnímke vľavo Emmanuel Macron a Marine Le Penová,

Le Penová je proti ďalekonosným zbraniam pre Ukrajinu

Líder RN Jordan Bardella, hoci súhlasí s tým, že Ukrajina by mala byť schopná brániť sa proti ruskej agresii, sa takisto vyslovil proti dodávkam zbraní, ktoré by mohli viesť k eskalácii rusko-ukrajinského konfliktu. Francúzsko by podľa neho nemalo dodávať Ukrajine rakety ani iné zbrane schopné zasiahnuť ruské územie.

RN chce po nedeľňajšom druhom kole hlasovania prevziať kľúčovú úlohu vo francúzskej vláde. Dúfa, že v prípade získania väčšiny v Národnom zhromaždení (dolnej komore parlamentu) bude môcť navrhnúť vlastného premiéra.

Strana sa v prvom kole volieb pred týždňom dostala do vedenia. Najnovšie prieskumy naznačujú, že v druhom kole bude síce opäť viesť, ale nezíska absolútnu väčšinu.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ak bude vo vláde Le Penová, nedovolí použitie francúzskych ďalekonosných zbraní na Ukrajine, ani nasadenie francúzskych vojakov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre