eReport.sk
Ohrozí rozhodnutie vlády Slovákov?
Exminister financií Igor Matovič a dočasne poverený premiér Eduard Heger. Zdroj: tasr

Vláda schválila stabilizačný príspevok pre zdravotníkov. Dostanú 5 000 eur, ak sa zaviažu k tomuto!

Vláda v pondelok schválila stabilizačný príspevok pre zdravotníkov vo výške 5000 eur. Opatrenie si má celkovo vyžiadať 200 miliónov eur. Zdravotníci sa musia zaviazať, že zostanú v nemocnici či záchranke pracovať tri roky. Podporiť by sa podľa premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) malo 39.500 zdravotníkov okrem lekárov. Informáciu priniesla TASR.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Štát glorifikoval lekárov, zvyšok zdravotníkov hodil cez palubu!
  2. Robert Fico (Smer-SD) na snímke z videa.
  3. Lekári otvorili pandorinu skrinku
  4. Nie je korupcia ako korupcia

„Takýmto spôsobom jasne ukazujeme, že celé zdravotníctvo je pre nás kľúčové a je pre nás najväčšou prioritou,“ povedal Heger s tým, že vláda robí kroky nielen na stabilizáciu personálu a získanie nových lekárov, ale aj kroky na obnovu celej infraštruktúry nemocníc.

Výplata

Stabilizačný príspevok vyplatí poskytovateľ zdravotnej starostlivosti zdravotníckemu pracovníkovi, ktorý splnil podmienky, najneskôr do 31. decembra.

Krajniak

Vláda zároveň uložila ministrovi práce Milanovi Krajniakovi (Sme rodina) predložiť do konca roka návrh úpravy na zabezpečenie poskytnutia stabilizačného príspevku zdravotníckym pracovníkom v zariadeniach sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately, zdravotníckym pracovníkom a opatrovateľom vo vybraných zariadeniach sociálnych služieb.

Šéf rezortu práce označil príspevok za snahu o pomoc sektoru sociálnych služieb. Ozrejmil, že vyplácaný bude podobne ako v zdravotníctve po podpise zmluvy. Rozdiel bude v tom, že v zariadeniach sociálnych služieb sa príspevky vyplatia z technických dôvodov až v januári, aby sa stihli rozdistribuovať.

 „Zariadenia sociálnych služieb sú neštátne, mestské, obecné, krajské. Tam musíme pripraviť nariadenie vlády, ktorým budú môcť o príspevok jednotlivé zariadenia požiadať.“

Milan Krajniak, minister práce , sociálnych vecí a rodiny

Nie všetci rovnako

Podporených sestier a fyzioterapeutov v zariadení sociálnych služieb by malo byť 3000, výška stabilizačného príspevku by pre nich mala predstavovať 4000 eur. Opatrovateľky a nižší zdravotnícky personál by mali dostať 3000 eur.

Pri vyplácaní príspevkov sa podľa jeho slov nediferencuje, koľko rokov má kto odpracovaných, podstatný má byť záväzok ďalej v zariadení pracovať. Minister hovorí o trojročnej lehote.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vláda schválila stabilizačný príspevok pre zdravotníkov. Dostanú 5 000 eur, ak sa zaviažu k tomuto!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti