eReport.sk
Nie je korupcia ako korupcia
Zľava Michal Šipoš a Igor Matovič Zdroj: fb/michal.sipos.olano

Šipoš: Lekárski odborári si zobrali viac, ako mali. Pritlačili nás k múru

Lekárski odborári si zobrali viac, ako mali. Vyhlásil to šéf poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš v reakcii na schválenie navýšenia platov lekárov v parlamente. Návrh bol výsledkom rokovania vlády s Lekárskym odborovým združením (LOZ).

Mohlo by vás zaujímať

  1. Rezort zdravotníctva zverejnil kategorizáciu
  2. Odoberte mu aj mobil, lebo Slovensko z neho umrie od smiechu!
  3. Vraj sa treba vyhnúť populizmu
  4. Taraba hovorí o dôležitosti sobotného referenda

„Z princípu by to nemali dostať. Dostali nás však do takej situácie, že sme nemohli konať inak, keď sme nechceli, aby zomierali ľudia,“ skonštatoval. Poslanci OĽANO podľa neho zahlasovali za, pretože rešpektovali dohodu medzi vládou a odborármi.

Osobné útoky Matoviča

Poslankyňa Jana Bittó Cigániková (SaS) po hlasovaní odsúdila osobné útoky ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) na adresu LOZ. SaS s ním podľa nej vecne súhlasí, že odmeňovanie má byť motivačné, nie plošné i s tým, že požiadavky odborárov hraničili s vydieraním. Odmieta však jeho spôsob vyjadrovania.

Pellegrini to ocenil

Nezaradený poslanec a šéf mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini ocenil, že do návrhu sa okrem navýšenia platov lekárov dostali aj ďalšie požiadavky lekárov. Verí, že lekári tak ostanú v systéme a nemocnice budú môcť poskytovať zdravotnú starostlivosť riadne. Myslí si, že keby vláda začala rokovať s odborármi skôr, mohla byť dohoda vyváženejšia pre obe strany.

NR SR v stredu schválila zvýšenie platov lekárov. Poslanci zároveň schválili aj pozmeňujúci návrh, ktorým sa zmení doba odmeňovania za odpracované roky praxe aj ostatným zdravotníkom. Predĺži sa z 20 na 30 rokov. Plénum odsúhlasilo i zmeny z výborov, týkajúce sa vzdelávania zdravotníkov.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šipoš: Lekárski odborári si zobrali viac, ako mali. Pritlačili nás k múru

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti