eReport.sk
Ja nič ja muzikant
Dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO). Zdroj: tasr

Vláda sa s lekármi nedohodla! Heger: Rokovania stroskotali. Lengvarský navrhne núdzový stav

Vláda ponúka zdravotníkom, ktorí ostanú v nemocniciach, stabilizačný príspevok. Po stredajšom rokovaní ústredného krízového štábu o tom informovali premiér Eduard Heger (OĽANO) a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Snaha o podpísanie memoranda s Lekárskym odborovým združením (LOZ) podľa premiéra nateraz stroskotala. Pokiaľ lekári naplnia hrozbu hromadných výpovedí, Lengvarský navrhne vláde zavedenie núdzového stavu od 1. decembra.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Alebo život skráti
  2. Zľava Viktor Orbán a Eduard Heger vo videu, ktoré zverejnil maďarský premiér na sociálnej sieti.
  3. Šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).
  4. odchod mohol byť dôstojnejší
  5. Očkovacia lotéria zachraňovala životy
  6. Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽANO).
  7. Odpočívaj v pokoji Wednesday
  8. Šéf Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský odpovedá na otázky novinárov.
  9. seliga zilinka je sralo

Ponuka príspevkov pre tých čo neodídu


Príspevok pre lekárov má predstavovať 10.000 eur, tí s atestáciou by zároveň dostali 1000 eur za každý rok praxe, dokopy maximálne 30.000 eur. Pre ostatných zdravotníkov má byť príspevok 5000 eur.

„V ťažkej dobe budeme potrebovať zaviesť stabilizačný príplatok pre všetkých zdravotníkov v nemocniciach, ktorí 1. decembra a naďalej budú poskytovať zdravotnú starostlivosť,“ povedal minister financií Igor Matovič (OĽANO). Ponuka na podpísanie dodatku k pracovnej zmluve je podľa jeho slov platná do konca novembra.

Vlada to myslí vážne

Skonštatoval, že príspevok má byť na jednej strane prejavom vďaky za zvládanie náročného obdobia počas pandémie nového koronavírusu a na druhej strane prejavom, že to vláda myslí so zdravotníctvom vážne. Dodal, že vzhľadom na situáciu je ponuka vlády na zvýšenie koeficientov pri platoch lekárov neplatná a tým, čo ostanú v nemocniciach, ponúkajú stabilizačný príspevok.

Dlhé rokovania

Matovič poukázal na dlhé rokovania s Lekárskym odborovým združením. Kritizoval, že keď už považovali rokovania o siedmich z osem požiadaviek odborárov za takmer dohodnuté, prišli s novými. Tie by podľa jeho slov stáli ďalších 70 miliónov eur.

Matovič stratil ilúzie

„Stratil som ilúzie, že je to poctivé vyjednávanie s dobrým úmyslom,“ podotkol. Vzhľadom na hrozbu výpovedí lekárov musí podľa jeho slov štát prísť s nejakými krokmi a musí hovoriť aj o ostatných pracovníkoch v nemocniciach. Tvrdí, že napríklad o sanitároch, sestrách či fyzioterapeutoch a ďalších zdravotníckych povolaniach v nemocniciach s LOZ nehovorili. Avizoval ďalšie rokovanie s lekárskymi odborármi na štvrtok o 11.00 h.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vláda sa s lekármi nedohodla! Heger: Rokovania stroskotali. Lengvarský navrhne núdzový stav

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti