eReport.sk
Exminister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO).
Exminister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO). Foto: tasr

Lengvarský: Dohodli sme sa na siedmich bodoch. Platy zostávajú otvorené

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR sa dohodlo s lekárskymi odborármi na siedmich bodoch memoranda. Nevyriešenými stále zostávajú platy, ktoré nie sú v pôsobnosti rezortu zdravotníctva. Vo štvrtok to uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

Návrhy sú prijateľné pre obe strany

„Myslím, že riešenia, ktoré sú tam navrhnuté, sú prijateľné pre obe strany. V prvých siedmich bodoch nič nebráni tomu, aby memorandum bolo podpísané,“ poznamenal Lengvarský. Technické doriešenie návrhu memoranda k siedmim bodom s ostatnými rezortmi by malo podľa neho trvať pár dní. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽANO).
  2. Šéf Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský.
  3. Eduard Heger na videosnímke v štúdiu televízie.
  4. Na kombosnímke zľava Peter Visolajský a Eduard Heger.
  5. Patrí politika do práva?

Šéf Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský potvrdil slová ministra. „Prebehlo konštruktívne sedenie, kde sme sa posunuli k dohode. Je to otázka krátkej doby, aby sme sa stretli v siedmich požiadavkách, čakáme, ako to ministerstvo zdravotníctva prekonzultuje s ministerstvom spravodlivosti,“ ozrejmil. Verí, že úpravy budú v najbližšej dobe schválené v parlamente.

Platy stále otvorené

Otázka platov zostáva stále otvorená. LOZ naďalej trvá na ponuke, ktorú predstavili cez víkend, vládna ponuka o stabilizačnom príspevku podľa Visolajského situáciu nevyrieši. Dodal, že boli neoficiálne informovaní, že aj tento nápad ešte minister financií Igor Matovič (OĽANO) prehodnocuje. „Sme zvedaví, s čím teraz príde,“ podotkol.

Rokovania by mali pokračovať

Rokovania by mali podľa neho pokračovať v piatok (25. 11.) na ministerstve spravodlivosti. Ďalšie stretnutie lekárskych odborárov s rezortom zdravotníctva by sa malo uskutočniť v pondelok (28. 11.).

Krízové štáby sú pripravené

Lengvarský potvrdil, že rezort komunikuje s krajskými krízovými štábmi v nemocniciach. Zároveň má pripravený list, ktorý rozošle nemocniciam a zaviaže ich k rozhodnutiam ústredného krízového štábu. „Začnú teda konať tak, ako keby k výpovediam došlo,“ poznamenal.

Minister dodal, že rušenie plánovaných operácií musí každá nemocnica vyriešiť sama. Nemocnice by tak mali informovať pacientov o odklade plánovaných operácií. Ministerstvo sa to podľa Lengvarského snaží zmanažovať tak, aby nebol zdravotnícky systém ohrozený.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lengvarský: Dohodli sme sa na siedmich bodoch. Platy zostávajú otvorené

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti