eReport.sk
Kollár chce doviesť Slovensko do termínu volieb
Šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). Foto: tasr

Kollár hovorí jasne: Ak tisíce lekárov dajú výpovede, my odídeme z vlády!

Ak tisíce lekárov podajú výpovede a dôjde k rozvratu zdravotníctva, hnutie Sme rodina odíde z vlády. V nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike to vyhlásil šéf hnutia a predseda parlamentu Boris Kollár.

Spolu s lídrom SaS Richardom Sulíkom sa zhodli na tom, že tlak zo strany Lekárskeho odborového združenia (LOZ) pri rokovaniach s vládou začína naberať črty vydierania.

Kollár s ráznym postojom

„Pokiaľ by malo 3000 lekárov odísť preč, tak my ideme tiež, nemôžem byť niekde, kde sa rozvráti zdravotnícky systém. (…) Nepodpíšem sa pod to, nebudem chodiť po uliciach v obrnenom transportéri,“ uviedol Kollár. Sulík si myslí, že ide o politické divadlo a hnutie z vlády neodíde. V prípade, že k dohode s lekárskymi odborármi nedôjde, Sulík hovorí o vine premiéra a celej vlády. Kollár si nemyslí, že premiér zlyhal.

Šéf parlamentu podotkol, že také vysoké zvýšenie platu ako lekári, nemal v štáte nikto. „Aj my sme tlačili, aby vláda dorovnala prostriedky, a to dorovnala na úroveň platov v Českej republike,“ poznamenal. Myslí si, že veľa lekárov sa spamätá a vezme výpovede naspäť. „Musia sa už aj lekári cítiť blbo, čo tí odborári robia,“ skonštatoval s tým, že ak bude LOZ tlačiť viac, pôjde o vydieranie. Sulík s ním súhlasí, zhodujú sa aj v tom, že vláda má obmedzené možnosti.

Sulík vidí problém i na strane vlády

Podľa Sulíka je problém aj na druhej strane, nie len na strane LOZ. Hovorí o extrémnom manažérskom zlyhaní na strane vlády. „Tu má maslo na hlave OĽANO, v plnom rozsahu, či už preto, lebo nevyjednávali, či už preto, že tu bol najprv neschopný minister zdravotníctva, teraz je tam slabý minister, či už preto, že dali zlých manažérov do štátnej poisťovne alebo nemocníc,“ vymenoval.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Iné referendum už bude demokratické
 2. Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽANO).
 3. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
 4. Pestovať mrkvu pre vegánskych medveďov
 5. Richard Sulík, koaličná kríza, SaS vs OĽANO
 6. Na kombosnímke zľava Peter Pellegrini a Veronika Remišová.
 7. Milan Krajniak
 8. seliga zilinka je sralo
 9. Nie je korupcia ako korupcia?
 10. Jana Bittó Cigániková (SaS).
 11. Na kombosnímke zľava Peter Visolajský a Eduard Heger.
 12. Patrí politika do práva?
 13. Jana Bittó Cigániková a Richard Sulík počas tlačovky SaS.

Kollár súhlasí že v nemocniciach je často zlý manažment, kde sú za riaditeľov dohadzovaní „kamaráti“. Hlbší problém ale vidí v tom, že najťažšie výkony sú v štátnych nemocniciach, kde sú potom finančné problémy. Podotkol tiež, že problémy v zdravotníctve sú dlhodobé a podpísala sa pod ne každá vládnuca garnitúra.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár hovorí jasne: Ak tisíce lekárov dajú výpovede, my odídeme z vlády!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti