eReport.sk
Testovanie
Ilustračné foto: tasr

ÚVZ: Vírusová nálož koronavírusu v odpadových vodách stúpla v Nitrianskom kraji

Vírusová nálož nového koronavírusu v odpadových vodách v siedmom kalendárnom týždni tohto roka mierne stúpla v Nitrianskom kraji. Vyplýva to z výsledkov monitoringu odpadových vôd, ktoré na webe zverejnil Úrad verejného zdravotníctva SR.

Vírusová nálož nového koronavírusu v odpadových vodách

Informáciu prináša TASR. Počas spomínaného obdobia sa vyšetrilo 24 vzoriek. „Dvadsaťštyri vzoriek bolo pozitívnych na prítomnosť RNA SARS-CoV-2. V troch vzorkách (12,5 percenta) došlo k vzostupu počtu kópií RNA SARS-CoV-2, v ostatných 21 vzorkách ostal počet kópií nezmenený alebo došlo k jeho poklesu,“ priblížil úrad.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Mikas sa vrátil
  2. Veľkorysá Únia

Prítomnosť nového koronavírusu v odpadových vodách sa monitoruje od mája 2021. „Odvtedy sa kontinuálne vyšetrujú vzorky odpadových vôd z rovnomerne geograficky rozložených čistiarní odpadových vôd. V priebehu roka sa intenzita monitoringu optimalizuje podľa epidemiologickej situácie,“ dodal ÚVZ.

Do siedmeho kalendárneho týždňa sa celkovo vyšetrilo 4754 vzoriek kvalitatívnou a kvantitatívnou metódou. „Z nich bolo pozitívnych alebo s hraničnými hodnotami 4636 (97,52 percenta) vzoriek,“ uzavrel úrad.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ÚVZ: Vírusová nálož koronavírusu v odpadových vodách stúpla v Nitrianskom kraji

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre