eReport.sk
Mikas sa vrátil
Ján Mikas. Foto: tasr

Bukovský žiada Mikasa: Nahlas a verejne sa občanom ospravedlňte za svojvoľnú šikanu

Bukovský žiada Mikasa. Je nespokojný, že Ján Mikas odstúpil z funkcie ešte predtým, ako sa poriadne prešetrili jeho covidové nariadenia a vyhlášky. Hlavného hygienika žiada, aby sa verejne ospravedlnil občanom za to, čo im robil. Opäť ho upozornil, že jeho nariadenia boli nevedecké, nesprávne a škodlivé.

Bukovský žiada Mikasa

Lekár I. Bukovský hneď v úvode videa vyjadril názor, že po covide ostalo na Slovensku vyše milióna poškodených občanov. Sám sa za jedného považuje. Preto ho vôbec neteší, že Ján Mikas už nie je vo funkcii. Neteší ho to preto, že odstúpil skôr, ako bolo možné preskúmať všetky udalosti covidovej krízy, ktorú on osobne riadil vyhláškami.

Video I. Bukovského. Zdroj: YouTube

Podľa Bukovského väčšina opatrení, ktoré Mikas nariadil, boli neúčinné.  Mal slúžiť občanom v súlade so zákonom a vedeckým poznaním, to sa však podľa Bukovského nestalo. Známy lekár sa ukázal ako veľká osobnosť, pretože znemožnil pod svojim videom verejnosti komentovať. A to len preto, aby  J. Mikasa nevystavil verejnému znevažovaniu.

Opatrenia boli komunikované chaoticky

Známy lekár, odporca proti covidových nariadení upozorňuje, že všetky vyhlášky, ktoré hlavný hygienik vydával, nesú jeho podpis. Upozorňuje aj na to, že z rokovaní, kde vyhlášky vznikali, neexistujú oficiálne zápisnice, čo je porušenie zákona. Bukovský upozorňuje, že do tvorby opatrení neboli zapojení psychológovia či psychiatri. Opatrenia boli komunikované chaoticky a nebrali do úvahy ľudskú dušu, prežívanie strachu a stresu.

Bukovský upozornil aj na to, že bola potláčaná verejná diskusia a kritické názory umlčiavané. Odporcovia nariadení boli verejne šikanovaní. Zatvorenie škôl, športovísk, kultúrnych ustanovizní a pod. nebolo vedecky podložené a tieto opatrenia boli podľa známeho lekára neúčinné. Dokonca narástlo sexuálne násilie, domáce násilie, počty zneužívania detí, užívanie drog a alkoholu, celkový nárast závislostí a podobne. Rúška a respirátory boli podľa Bukovského neúčinné.  

Majú vedci vždy pravdu?

Známy dietológ upozornil aj na nesprávny naratív o tom, že „vedci vedia, „vedci majú pravdu“. Upozornil, že to nebola to pravda a poukázal aj na protiústavné násilné umiestňovanie ľudí do štátnej karantény.

Ďalšou kapitolou je vakcinácia. Výrok: „Vakcína je sloboda“, bol podľa Bukovského klamlivý a rovnako tak tvrdenia, že očkovaný človek chráni druhých. Bukovský upozorňuje, ako tieto nesprávne informácie spôsobili obrovské roztrieštenie medziľudských vzťahov aj verejnej mienky.

Údaje o úmrtiach na covid a s covidom boli podľa Bukovského účelovo nadhodnotené. Lekár je nahnevaný aj za to, že ani 4 roky po začatí pandémie, neurobil úrad hlavného hygienika analýzu účinnosti opatrení, ktoré nariaďoval. „Vás, ani nikoho z vášho úradu nezaujíma, do akej miery boli vaše nariadenia účinné alebo škodlivé?“ pýta sa.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Verejné zdravotníctvo potrebuje financie
  2. Zmenu podpísal ešte Lengvarský

„Počas covidu ste žili v bubline paniky a po skončení covidu žijete v bubline presvedčenia, že tom, že to čo ste robili, bolo potrebné, vedecky podložené a účinné,“ hovorí Bukovský a dodáva, že on si o Mikasovach opatreniach myslí presný opak. Tie považuje známy lekár za svojvoľnú šikanu občanov.

Za toto všetko, a viac, požaduje MUDr. Bukovský ospravedlnenie Jána Mikasa verejnosti. Na konci videa známy lekár opäť ponúkol Jánovi Mikasovi možnosť spoločnej verejnej diskusie.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bukovský žiada Mikasa: Nahlas a verejne sa občanom ospravedlňte za svojvoľnú šikanu

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre