eReport.sk
zbraňami k mieru!
Americký prezident Joe Biden. Zdroj: tasr/ap

Vidí v ňom hrozbu? Biden: Vzťahy Elona Muska s inými krajinami stoja za preskúmanie

Na vzťahy amerického podnikateľa a miliardára Elona Muska s inými krajinami sa oplatí pozrieť bližšie, vyhlásil v stredu americký prezident Joe Biden.

Pofidérne vzťahy?

„Myslím si, že spolupráca a technické vzťahy Elona Muska s inými krajinami stoja za preskúmanie,“ uviedol šéf Bieleho domu. Zároveň upozornil, že takto nechce naznačiť, že by Musk robil niečo nevhodné.

Hrozba pre národnú bezpečnosť?

Biden takto reagoval na otázku novinárov, či si myslí, že Musk predstavuje hrozbu pre národnú bezpečnosť Spojených štátov a či americká vláda nemala vyšetriť jeho nedávne nadobudnutie sociálnej siete Twitter, ktorú získal aj za pomoci investora zo Saudskej Arábie. Biely dom pritom v októbri poprel správy, že vláda uvažuje o začatí posudzovania niektorých Muskovych aktivít z hľadiska národnej bezpečnosti vrátane kúpy Twitteru. Muskov nákup tejto sociálnej siete totiž vyvolal obavy, že jeho spoločnosti – napríklad Tesla vyrábajúca elektromobily – môžu čeliť tlaku zo strany krajín, ktoré sa usilujú o reguláciu prejavu v online priestore.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na archívnej snímke z 1. decembra 2020 miliardár a podnikateľ Elon Musk
  2. Start-up Neuralink amerického podnikateľa Elona Muska vo štvrtok oznámil, že získala súhlas amerických regulačných orgánov na testovanie svojich mozgových implantátov na ľuďoch.
  3. Naď hlási
  4. Ruský prezident Vladimir Putin
  5. Americký prezident Joe Biden.
  6. Americký prezident Joe Biden.
  7. Americký prezident Joe Biden

Musk okrem toho upútal pozornosť výrokmi naznačujúcimi, že sa napriek vojenskej invázii Ruska na Ukrajinu stavia pozitívne voči ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi. Americký miliardár tiež naznačil, že by sa Taiwan so svojou demokratickou vládou mal stať súčasťou Číny. Kritici pritom poukazujú na Muskove pracovné väzby s Čínou a navýšenie produkcie v čínskych továrňach Tesly v Šanghaji.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vidí v ňom hrozbu? Biden: Vzťahy Elona Muska s inými krajinami stoja za preskúmanie

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti