eReport.sk
Start-up Neuralink amerického podnikateľa Elona Muska vo štvrtok oznámil, že získala súhlas amerických regulačných orgánov na testovanie svojich mozgových implantátov na ľuďoch.
Elon Musk. Foto: tasr/ap

Musk v tom má jasno: Odporúčam hlasovať za republikánsky Kongres, keďže prezident je demokrat!

Miliardár Elon Musk na Twitteri vyzval amerických voličov, aby v utorkových doplňovacích voľbách do Kongresu podporili republikánov. TASR informuje podľa správy agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na archívnej snímke z 1. decembra 2020 miliardár a podnikateľ Elon Musk
  2. Scholz ustúpil Kyjevu
  3. zbraňami k mieru!

„Zdieľaná moc obmedzuje najhoršie excesy oboch strán, preto odporúčam hlasovať za republikánsky Kongres, keďže prezident je demokrat,“ napísal Musk na Twitteri pre takmer 115 miliónov sledovateľov. „Tvrdí demokrati alebo republikáni nikdy nevolia druhú stranu, takže nezávislí voliči sú tí, ktorí v skutočnosti rozhodujú o tom, kto bude vládnuť!“ napísal v ďalšom tvíte.

Musk už naznačil, že plánuje zrušiť zákaz pre Trumpa

Miliardár koncom októbra prevzal kontrolu nad vplyvnou sociálnou sieťou, čo vyvolalo obavy zo zachovania jej politickej neutrality. Musk už naznačil, že plánuje zrušiť zákaz pre bývalého prezidenta Donalda Trumpa, aj keď nie pred utorkovými voľbami. Exprezident si zákaz vyslúžil za údajné podnecovanie minuloročného útoku na Kapitol, keď sa násilný dav snažil zvrátiť výsledky prezidentských volieb v roku 2020.

Muskovo veľké prepúšťanie v Twitteri tiež posilnilo obavy, že sociálnu sieť teraz zaplavia nenávistné prejavy a dezinformácie, čo viedlo niektorých inzerentov k stiahnutiu svojich reklám.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Musk v tom má jasno: Odporúčam hlasovať za republikánsky Kongres, keďže prezident je demokrat!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti