eReport.sk
FOTO TASR/AP

Musk začal prepúšťať.  Polovica zo 7500 zamestnancov Twitteru prišla o miesto

Polovica zo 7500 zamestnancov platformy Twitter bola v piatok prepustená, keďže nový majiteľ Elon Musk začal s veľkou prestavbou problémovej spoločnosti po jej prevzatí minulý týždeň. „Zasiahne to približne 50 % pracovnej sily,“ uvádza sa v e-maile, ktorý agentúra AFP poslala zamestnancom Twitteru.

Americký minister práce Marty Walsh medzitým uviedol, že bude pozorne sledovať prepúšťanie v technologickom sektore vrátane chaotickej revízie Elona Muska v Twitteri.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na archívnej snímke z 1. decembra 2020 miliardár a podnikateľ Elon Musk
  2. Na archívnej snímke z 1. decembra 2020 miliardár a podnikateľ Elon Musk
  3. Start-up Neuralink amerického podnikateľa Elona Muska vo štvrtok oznámil, že získala súhlas amerických regulačných orgánov na testovanie svojich mozgových implantátov na ľuďoch.
  4. Scholz ustúpil Kyjevu
  5. zbraňami k mieru!

Podľa iných zdrojov Musk v piatok začal s prepúšťaním zhruba 3700 zamestnancov Twitteru v snahe dosiahnuť ziskovosť platformy, ktorú kúpil za 44 miliárd USD (44,57 miliardy eur).

Zaútočil na aktivistov

Väčšina prepustených je z oddelení etiky, marketingu a komunikácie, vyhľadávania, verejnej politiky a wellness. Musk zároveň v piatok zaútočil na „skupiny aktivistov“, o ktorých tvrdí, že spustili prepad príjmov Twitteru z reklamy.

Zostali doma

Tisíce zamestnancov Twitteru dostalo príkaz zostať v piatok doma a čakať na výsledky prepúšťania, pričom zamestnanci mali dostať správu o svojej budúcnosti e-mailom zhruba o 9.00 h miestneho času v San Franciscu.

Prepúšťanie je súčasťou snahy Muska o reorganizáciu spoločnosti, za ktorú v rámci kúpy prevzal aj miliardové dlhy. Musk predal akcie automobilky Tesla za 15,5 miliardy USD, aby získal peniaze na financovanie kúpy Twitteru.

Nové spôsoby

Musk sa snaží nájsť nové spôsoby, aby Twitter mohol zarobiť vrátane nápadu účtovať používateľom 8 USD mesačne za overené účty. To by mohlo platforme pomôcť prekonať potenciálnu stratu inzerentov, hlavného zdroja príjmov. Mnohé z popredných svetových značiek pozastavili totiž reklamy na Twitteri po tom, ako Musk oznámil, že zreviduje pravidlá o regulácii obsahu.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Musk začal prepúšťať.  Polovica zo 7500 zamestnancov Twitteru prišla o miesto

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti