eReport.sk
Protest v Prahe, foto:yt/davidczk

VIDEO Veľký protest hasičov a policajtov v Prahe. Odmietajú povinné očkovanie!

V hlavnom meste Českej republiky Praha sa v nedeľu popoludní na Václavskom námestí zišli protestujúci proti povinnému očkovaniu proti novému koronavírusu, ktoré pre ľudí nad 60 rokov a vybrané profesie, ako sú hasiči a policajti schválila končiaca vláda Andreja Babiša. Informoval o tom server Novinky.cz.

Ľudia nesúhlasia s povinným očkovaním

Protestnú akciu, ktorej cieľom je tiež vyjadriť nesúhlas s údajným porušovaním osobných slobôd a ústavy ČR, zvolalo hnutie „Otevřeme Česko – Chcípl PES“. Polícia uviedla, že eviduje okolo 4000 účastníkov a zároveň ľudí vyzvala, aby dodržiavali protipandemické opatrenia. Príslušníci poriadkových síl zatiaľ zasahovať nemuseli. Protestné zhromaždenie zahájila pieseň Karla Kryla a prejav predsedu iniciatívy Chcípl pes Jakuba Olberta.

Protestujú hasiči i policajti

Demonštranti sa okolo 15.00 h vydali z Václavského námestia na pochod smerom k úradu vlády a Pražskému hradu. Niektorí si priniesli české vlajky či protestné transparenty. Akcia sa má podľa plánu skončiť pri soche prvého československého prezidenta Tomáša Garrigua Masaryka na Hradčanskom námestí.

Zdroj: yt/davidcza

Nie sme proti dobrovoľnému očkovaniu, sme len proti povinnému očkovaniu, ktoré sa tu snaží zaviesť vláda s podporou Parlamentu ČR,“ napísali organizátori v pozvánke na demonštráciu. Povinné očkovanie pre seniorov starších ako 60 rokov a niektoré profesijné skupiny má začať platiť od marca. V piatok bolo príslušné nariadenie zverejnené vo vyhláške ministerstva zdravotníctva.Nová nastupujúca vláda Petra Fialu sa však postavila proti tomuto kroku. Kandidát na českého ministra zdravotníctva Vlastimil Válek v piatok oznámil, že nová vláda vyhlášku o povinnom očkovaní upraví.

Bude vás zaujímať:

  1. očkovanie, vakcinácia
  2. Policajt záchranárovi nariaďuje schovať transparent.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Veľký protest hasičov a policajtov v Prahe. Odmietajú povinné očkovanie!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti