eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na snímke z videa.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na snímke z videa. Zdroj: fb/zelenskiy.official

VIDEO Zelenskyj sa pustil do vlastných! Schytal to bývalý boxer Kličko. Aj tí, ktorí vraj klamali

Ostrá kritika do vlastných radov. Aj takto možno popísať správanie šéfa ukrajinského režimu. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prekvapivo skritizoval v piatok starostu Kyjeva Vitalija Klička za nedostatočnú prácu v súvislosti so zriaďovaním núdzových centier na pomoc obyvateľom, ktorí sú v dôsledku ruských útokov bez elektriny a tepla. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. ukrajina
  2. Na snímke z videa zľava Volodymyr Zelenskyj a Alexander De Croo.
  3. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  4. Ukrajinský odpor má dôsledky
  5. Zelenskyj tvrdo apeluje na spojencov
  6. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  7. Volodymyr Zelenskyj sa rozhodol pritvrdiť.

Zelenskyj sa jednocho tvrdo pustil do vlastných. A schytal to najmä bývalý boxer Kličko! Po ničivom ruskom ostreľovaní ukrajinskej energetickej infraštruktúry Ukrajina zriadila tisícky takzvaných „centier neporaziteľnosti“, kde majú ľudia prístup k teplu, vode či internetovej a mobilnej sieti.

„Mierne povedané, je potrebné toho urobiť viac“

Vo svojom pravidelnom videoposolstve v noci na sobotu však Zelenskyj poznamenal, že Kličko a predstavitelia jeho úradu nevynaložili dostatočné úsilie na pomoc obyvateľom. „Žiaľ miestne úrady nepostupovali dobre vo všetkých mestách. Sťažnosti sú najmä v Kyjeve… Mierne povedané, je potrebné toho urobiť viac,“ povedal s tým, že úroveň dostupných služieb v Kyjeve nie postačujúca.

Bez zverejnenia podrobností kritizoval aj ďalších

„Prosím, venujte tomu pozornosť – ľudia v Kyjeve potrebujú viac podpory… mnohí sú bez prúdu 20 alebo dokonca 30 hodín. Od úradu starostu očakávame kvalitnú prácu,“ uviedol. Zelenskyj tiež kritizoval tých, ktorí podľa neho klamali vo svojich oficiálnych správach, podrobnosti však neuviedol. Doteraz bolo zriadených viac než 4000 takýchto centier.

Zdroj: fb/zelenskiy.official

Zo strany Zelenského išlo o nezvyčajné výroky, pretože sa počas vojny snažil pestovať obraz národnej jednoty a zvyčajne na adresu svojich predstaviteľov nešetrí chválou, všíma si agentúra Reuters. Vitalij Kličko (51), bývalý boxerský šampión, bol za starostu Kyjeva zvolený v roku 2014. Jeho úrad na Zelenského vyjadrenia doposiaľ bezprostredne nereagoval.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Zelenskyj sa pustil do vlastných! Schytal to bývalý boxer Kličko. Aj tí, ktorí vraj klamali

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti