tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v Chersone.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v Chersone. Zdroj: tasr/ap

Zelenský opäť žiada zásah spojencov: Ruské útoky na energetickú sieť sú zločinom proti ľudskosti!

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil na stredajšom mimoriadnom zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN ruské útoky na ukrajinskú energetickú infraštruktúru za „očividný zločin proti ľudskosti“. TASR o tom informuje na základe správ agentúr AFP a Reuters.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Eduard Chmelár.
  2. Britský premiér Boris Johnson
  3. Poľský minister obrany Mariusz Blaszczak.
  4. Americký prezident Joe Biden.
  5. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Keď máme mínusové teploty, desiatky miliónov ľudí bez elektriny, bez kúrenia, bez vody, tak toto je zjavný zločin proti ľudskosti, povedal Zelenskyj prostredníctvom videospojenia na zasadnutí BR OSN v New Yorku.

Útoky

Rusko útočilo v stredu raketami na celú Ukrajinu. Pri útokoch zahynulo podľa Kyjeva prinajmenšom desať ľudí. Väčšinu z rakiet zostrelila protivzdušná obrana, najnovší ruský úder na ukrajinskú energetickú infraštruktúru však spôsobil po celej krajine výpadky dodávok elektriny a vody.

Dnešok je len jedným dňom, avšak my sme dostali 70 rakiet. To je ruský vzorec teroru. Toto všetko je proti našej energetickej infraštruktúre. Nemocnice, školy, doprava, obytné štvrte, to všetko si vytrpelo.“

Volodymyr Zelenský, prezident Ukrajiny

Svet zároveň vyzval v reakcii na stredajšie ruské raketové útoky na Ukrajinu na „veľmi tvrdú reakciu“. Agentúra Reuters však označila za nepravdepodobné, že by BR OSN podnikla nejaké kroky, keďže jej členom s právom veta je aj Rusko.

OSN

Veľvyslankyňa USA pri OSN Linda Thomasová-Greenfieldová uviedla, že ruský prezident Vladimir Putin „zimu jasne využíva ako zbraň, aby tak spôsobil ukrajinskému ľudu obrovské utrpenie.“ Putin sa podľa jej slov pokúsi podriadiť si Ukrajinu jej „zmrazením.“

Odpoveď Kremľa

Ruský veľvyslanec pri OSN Vasilij Nebenzia sa na zasadnutí sťažoval, že Zelenského vystúpenie prostredníctvom videa je v rozpore s pravidlami BR OSN. Zároveň uviedol, že škody na ukrajinskej infraštruktúre spôsobili rakety vypálené ukrajinskými systémami protivzdušnej obrany. Tie podľa jeho slov cielili na ruské rakety a zrútili sa do obytných oblastí. Nebenzia v tejto súvislosti Západ vyzval, aby Ukrajine prestal dodávať systémy protivzdušnej obrany.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenský opäť žiada zásah spojencov: Ruské útoky na energetickú sieť sú zločinom proti ľudskosti!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku