eReport.sk
ukrajina
Poškodené budovy v centre po ruskom nálete v ukrajinskom meste Černihiv Foto: tasr

Kyjev tvrdí, že ruské útoky od februára poškodili 32.000 civilných objektov

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu poškodilo ruské ostreľovanie približne 32.000 civilných objektov. V nedeľu to uviedol námestník ukrajinského ministra vnútra Jevhenij Jenin. 

Rusi sa zameriavajú na civilné ciele

     „Ako sa od teroristov dalo očakávať, Rusi sa zameriavajú na civilné ciele. Dodnes bolo ruským ostreľovaním a raketovými útokmi poškodených asi 32.000 takýchto cieľov. Ide predovšetkým o súkromné domy alebo civilné bytovky,“ povedal Jenin v rozhovore pre ukrajinské médiá. Dodal, že iba tri percentá zaznamenaných ruských útokov zasiahli vojenské ciele.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Starostu Kyjeva kritizoval Zelenskyj
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na snímke z videa.
  3. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  4. Ukrajinský odpor má dôsledky

Jenin tiež uviedol, že ruské útoky poškodili aj viac ako 700 zariadení ukrajinskej kritickej infraštruktúry. „Dodnes bolo zasiahnutých viac ako 700 zariadení kritickej infraštruktúry – letiská, mosty, sklady, a podobne,“ povedal. Podľa jeho slov má Moskva „maniakálnu túžbu ponoriť Ukrajinu do tmy a nie je dôvod veriť, že prestanú“.

Ďalšie raketové útoky

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že Rusko sa s určitosťou chystá podniknúť aj ďalšie raketové útoky na Ukrajinu. Zároveň upozornil, že nasledujúci týždeň môže byť pre Ukrajincov rovnako náročný, ako ten predchádzajúci, počas ktorého spôsobilo ruské bombardovanie doposiaľ najhoršie škody na ukrajinskej energetickej infraštruktúre.

Dôsledok neochoty rokovať

Moskva viackrát uviedla, že útoky ruskej armády nie sú cielené na civilné obyvateľstvo a údery na ukrajinskú energetickú infraštruktúru sú dôsledkom neochoty Ukrajiny rokovať. 

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kyjev tvrdí, že ruské útoky od februára poškodili 32.000 civilných objektov

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti