eReport.sk
Boj sa neskončil
Zelenskyj si potriasa rukou s Naďom, v pozadí uprostred minister Káčer. Foto: fb/zelenskiy.official

VIDEO Zelenskyj Hegerovej vláde: Ďakujeme vám za pomoc. Vždy si to budeme pamätať


Zelenskyj Hegerovej vláde ďakoval. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a ďalší predstavitelia krajiny sa vo štvrtok po návšteve slovenských ministrov v Kyjeve poďakovali Slovensku za podporu a pomoc, informuje TASR.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Káčer o ľudských právach
  2. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer.
  3. Nie je vojnou USA s Ruskom
  4. Naď, Káčer a Hirman z Kyjeva vyhlásili, že tam neprišli s prázdnymi rukami
  5. hranice ukrajina
  6. Heger má opozičných politikov v zuboch

„Od prvých dní úplnej invázie agresora na Ukrajinu sme cítili silnú podporu Slovenska,“ napísal Zelenskyj na svojom účte na sociálnej sieti Telegram. „Ďakujeme vám za pomoc. Vždy si to budeme pamätať.“

Zdroj: fb/zelenskiy.official

Ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ na Twitteri uviedol, že na stretnutí so slovenským ministrom zahraničných vecí Rastislavom Káčerom, ministrom obrany Jaroslavom Naďom a ministrom hospodárstva Karlom Hirmanom poďakoval za 10. balík vojenskej pomoci. Najmä za odmínovacie systémy. Ocenil tiež slovenskú podporu na ceste k členstvu v EÚ.

„Máme šťastie, že máme takéhoto suseda“

Šéf ukrajinskej diplomacie Dmytro Kuleba označil Slovensko za skutočného priateľa. „Máme šťastie, že máme takéhoto suseda,“ uviedol v tvíte s tým, že obe krajiny zintenzívňujú obrannú spoluprácu a zo SR smeruje na Ukrajinu ďalšie vybavenie a balík obrannej pomoci.

Slovenská vláda poskytne pomoc, opäť aj vojenskú

Cieľom pracovnej návštevy troch členov slovenskej vlády bolo potvrdiť podporu Slovenska pre Ukrajinu. Ukrajinským predstaviteľom predstavili pomoc na zimné obdobie. A to v podobe generátorov, ohrievačov, materiálu na opravu energetickej infraštruktúry, prikrývok či lekárničiek. Ukrajine tiež pomôžu odmínovacie komplety Božena, balistické vesty a ďalšia vojenská pomoc.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Zelenskyj Hegerovej vláde: Ďakujeme vám za pomoc. Vždy si to budeme pamätať

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne