eReport.sk

VIDEO Tento koaličný poslanec pravidelne kritizuje vlastných a teraz? Chce odvolať Mikulca a žaluje štát!

Vyzerá to tak, že minister vnútra Roman Mikulec to má poriadne nahnuté. Trasie sa pod ním stolička a výhrady voči jeho práci má dlhodobo najmä hnutie Sme rodina. Jeho šéf Boris Kollár chce zvolávať mimoriadnu koaličnú radu, ale poslanec strany Patrick Linhart už otvorene povedal, ako zahlasuje.

„Hlasujem za odvolanie ministra vnútra Mikulca a žalujem štát. Prvýkrát v dejinách Slovenska koaličný poslanec bude hlasovať za odvolanie vlastného koaličného ministra vnútra,“ tvrdí Linhart, ktorý v minulosti kritizoval aj exministra pôdohospodárstva Jána Mičovského. Dôvod, prečo je taký nabrúsený, sú trestné oznámenia, ktoré podával. „Ani jedno z mojich trestných oznámení nebolo vyriešené, dokonca generálna prokuratúra uznala, že pochybili ako vyšetrovatelia, tak aj prokurátorky v Nových Zámkoch a v Nitre,“ frflal Linhart, ktorý vraj nemá na výber.

Zdroj: fb/patricklinhartposlanec

„Minule som sa pri odvolávaní ministra Mikulca zdržal, aby som tým naznačil, že je potrebná zmena. Nestačilo. Teraz budem hlasovať za odvolanie ministra. Do tej doby nebudem podávať žiadne nové trestné oznámenia, keďže je to úplne zbytočné. Toto je tá zmena?! Toto je ten boj proti korupcii?!“ rozčuľuje sa do vlastných koaličných radov poslanec za Sme rodina. Linhart zdôraznil, že proti Mikulcovi osobne nič nemá.

„Je to sympatický pán. Ale aj deduško „Dedoles“ bol sympatický deduško a nezvládol svoj rezort. Hovorím o exministrovi Mičovskom,“ dodal poslanec. Linhart sa tiež rozhodol kvôli neriešeniu trestných oznámení žalovať štát. „Nebudem pýtať žiadne miliónové odškodné. Nie som ten typ politika, ktorý by si teraz vyberal peniaze, ktoré sú naše spoločné,“ ubezpečil poslanec, ktorý dodal, že bude vždy hlasovať tak ako chce a ako to cíti. „Nech ma aj vyhodia,“ kasal sa. Strana Borisa Kollára však pravidelne kritizuje ministra vnútra. Momentálne chcú zvolávať mimoriadnu koaličnú radu.

Viac o odvolávaní Romana Mikulca čítajte tu:

  1. predseda hnutia Sme rodina a predseda parlamentu Boris Kollár
  2. Pavol Hrušovský

„Neviem si predstaviť že táto vládna koalícia, ktorá bola zvolená s tým, že nastavíme spravodlivosť na Slovensku, by mala postupovať takým spôsobom, že teraz zrazu bude veci zametať pod koberec. Musíme ukončiť to, že opozícia sa nám smeje do tváre, že niekto nezvláda veci v rezorte vnútra,” myslí si podpredseda strany Milan Krajniak, ktorému sa nepáči, že sedí vo väzbe jeho priateľ a bývalý šéf SIS Vladimír Pčolinský.

Zdroj: fb/patricklinhartposlanec

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport