eReport.sk
Roman Mikulec, foto: tasr

Odvolávanie Mikulca sa nekoná! Chýbali aj opoziční poslanci a schôdzu nevedeli otvoriť

Odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca z hnutia OĽANO sa posúva na septembrovú riadnu schôdzu. V rokovacej sále národnej rady ani po prestávke nebol dostatok poslancov, parlament tak nebol uznášaniaschopný. Podpredseda snemovne Gábor Grendel preto ukončil 36. schôdzu a odvolávanie preložil na september.

Mikulca sa opakovane pokúša odvolať opozícia z iniciatívy Smeru-SD. Rokovanie sa malo začať už v nedeľu. Národná ráda SR nebola uznášaniaschopná, a tak sa to presunulo na pondelok. Ani dnes nebol v rokovacej sále dosť poslancov. Tentoraz chýbala aj opozícia. Zo Smeru nebol v rokovacej miestnosti nikto, prítomní neboli ani poslanci Hlasu či odídenci z ĽSNS.
      
Opozícia ministra Mikulca kritizuje za rozhodnutie pozastaviť činnosť vyšetrovateľke Diane Santusovej, vedúcej tímu úradu inšpekčnej služby, ktorý vyšetruje podozrenia zo zneužívania právomocí príslušníkov NAKA. Naďalej mu vyčíta aj situáciu v bezpečnostných zložkách.

Šeliga skritizoval opozíciu

Mikulec sa opozičného pokusu o jeho odvolanie neobáva. Návrh na vyslovenie nedôvery označil za legitímne právo opozície. O zotrvaní Mikulca aj policajného prezidenta Petra Kovaříka vo funkcii by mala rokovať aj koaličná rada.

Minister Mikulec leží v žalúdku nielen opozícii:

  1. Robert Fico (Smer-SD).

Jediný prítomný poslanec strany Za ľudí Juraj Šeliga skritizoval za neúčasť poslancov Hlasu a Smeru. „Ukazuje to úsmevný fakt, že s tým Romanom Mikulcom asi nebude taký problém, a opozícia len využíva jeho meno na oslovovanie verejnosti,” uviedol s tým, že jeho spolustraníci neprišli do parlamentu lebo na to nemali dôvod. „Kolegovia sa ospravedlnili, lebo my s pánom Mikulcom problém nemáme,“ povedal Šeliga.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport