eReport.sk
Roman Mikulec, foto: tasr

Mikulca si nedajú: TIETO politické strany stoja za ním!

Opätovný pokus o odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca vníma hnutie OĽANO len ako prejav enormného strachu ľudí, ktorí sa veľmi boja politickej a trestnoprávnej zodpovednosti. Vyplýva to z ich stanoviska, o ktorom TASR informoval hovorca hnutia Matúš Bystriansky.

Z hnutia poznamenali, že po rokovaní o zákone, ktorý ochraňuje ľudí pred následkami pandémie, sa poslanci rozhodli neprezentovať pri otvorení schôdze v súvislosti s odvolávaním ministra vnútra. Ako tvrdia, “jediným účelom malo byť vylievanie špiny, šírenie lží a dezinformácií”.

Fico a Pellegrini v strachu?

Zo stanoviska hnutia vyplýva, že Robertovi Ficovi, predsedovi mimoparlamentného Hlasu-SD Petrovi Pellegrinimu a tým, ktorým sa nepáči nástup spravodlivosti a výpovede ich vlastných nominantov o páchaní rôznych zločinov, nebudú pomáhať v ďalšom nenávistnom ťažení proti ministrovi vnútra. Tvrdia, že Mikulec svoj mandát vykonáva čestne a profesionálne. Ako dodali, ničím sa vo svojej funkcii nespreneveril a garantuje príslušníkom Policajného zboru voľné ruky a slobodu vo výkone ich práce. „Zdochýnajúci kôň kope najsilnejšie. Opätovný pokus o odvolanie Romana Mikulca vnímame len ako prejav enormného strachu ľudí, ktorí sa veľmi boja politickej a trestnoprávnej zodpovednosti. Poslanci dnes dali jasne najavo, čo si myslia o tejto zúfalej snahe,” dodal predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš.

Zľava Michal Šipoš a Igor Matovič. Foto: tasr

Minister práce Milan Krajniak v nedeľu informoval, že predseda Národnej rady SR a Sme rodina Boris Kollár požiadal partnerov o zvolanie mimoriadnej koaličnej rady. Riešiť chcú otázku zotrvania Mikulca a policajného prezidenta Petra Kovaříka vo funkciách. Majú vážne výhrady. Predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský si myslí, že Kovařík aj Mikulec by mali odstúpiť.

A čo Kovařík?

Podpredseda NR SR Gábor Grendel reagoval tým, že v zmysle koaličnej zmluvy má každý partner právo zvolať koaličnú radu. OĽANO podľa neho názor na odvolávanie ministra vyjadrilo už pri odmietnutí nedávneho opozičného návrhu. „Čo sa týka odvolávania policajného prezidenta, to nie je v kompetencii poslaneckých klubov. K tomu sa vyjadrovať nebudeme,” poznamenal. Myslí si, že na vysvetľovanie zo strany šéfa polície je priestor aj v brannobezpečnostnom výbore. Grendel podotkol, že mnohé aktuálne témy sú síce mediálne zaujímavé, no nie všetko je vhodné riešiť verejne. „Sú to mnohé veci živé a záujem v tomto musí byť skôr na objektívnom vyšetrovaní. Nie na tom, aby do toho politici vnášali svoje záujmy,” uzavrel.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. predseda hnutia Sme rodina a predseda parlamentu Boris Kollár

Polícia potrebuje na svoju prácu pokoj

Polícia potrebuje na svoju prácu pokoj, a nie neustále zaťahovanie do spravodajských a politických bojov. Vyhlásila to líderka koaličnej strany Za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová. Deklarovala zároveň, že minister vnútra Roman Mikulec má podporu jej strany.

„Vo voľbách sme ľuďom sľúbili, že polícia bude mať voľné ruky a v súlade so zákonom bude môcť vyšetrovať všetky podozrenia z trestných činov. Určite sa nechceme vrátiť do časov, keď minister vnútra zametal pod koberec všetky kauzy vplyvných ľudí a keď policajný prezident pomáhal zločincom získavať informácie z policajných databáz,” uviedla Remišová.

O vine a nevine podľa jej slov nerozhoduje polícia, ale nezávislé súdy na základe dôkazov. Považuje preto v tomto štádiu za zbytočné rozoberať výpovede jednotlivých zločincov a neustále pre to odvolávať ministra vnútra.

Pochybnosti sa majú riešiť na koaličnej rade

Strana SaS stojí za ministrom vnútra Romanom Mikulcom. Potvrdil hovorca liberálov Ondrej Šprlák. Pochybnosti a otázky na ministra vnútra sa podľa SaS majú v prvom rade riešiť na koaličnej rade. A nie sa pridávať k opozícii, ktorá chce na mimoriadnej schôdzi len vytĺkať politický kapitál,” uvádza SaS. Ako dodali, zároveň platí “padni komu padni”, pričom polícia a orgány činné v trestnom konaní majú rozviazané ruky.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport