eReport.sk
Strana SMER-SD, foto:fb/smersd

VIDEO Smer žiada vládu o zrušenie vojenského cvičenia s americkou armádou a riešenie rastúcich cien!

Opozičná strana Smer-SD, na čele s jej lídrom Robertom Ficom, žiada vládu, aby vzhľadom na bezpečnostnú situáciu v našom regióne zrušila februárové a marcové cvičenie Saber Strike, kvôli ktorému majú prísť na Slovensko tisíce amerických vojakov. Namiesto takýchto cvičení by sa podľa strany mala vláda zaoberať rastom cien potravín, energií, a liekov, ktorý spôsobuje problémy veľkému množstvu domácností a firiem.

Viac ako 3 tisíc amerických vojakov, tisíce zbraní

Strana tvrdí, že súčasťou plánov súvisiacich s cvičením Saber Strike je príchod tisícok amerických vojakov, ktorí si so sebou prinesú nemalý počet zbraní a techniky. „Na vojenskom cvičení Saber Strike má byť prítomných viac ako 3 tisíc vojakov americkej armády, ktorí na Slovensko prinesú 4,5 tisíc ručných zbraní a tiež tisíc kusov techniky, z ktorej bude väčšia časť kolesová a menšia časť pásová, teda tanky,“ píše sa v tlačovej správe strany.

Zdroj: video:yt/smersd

Povedie cvičenie k nárastu napätia?

Opozičníci ďalej upozorňujú, že takéto cvičenie môže, vzhľadom na svoju povahu, viesť k nárastu konfliktného napätia v regióne. „Načo potrebuje Slovensko eskalovať napätie? Toto nie je cvičenie NATO. Toto je cvičenie medzi slovenskou a americkou armádou, pričom slovenská armáda len vytvára americkej armáde predpoklady, aby mohli pôsobiť na území SR,“ uvádza Fico.

Vláda má riešiť ceny potravín, energií, palív a liekov

Smer si myslí, že vláda by svoju pozornosť mala sústrediť radšej na problémy bežných ľudí. „Pokiaľ sa vláda nespamätá a nezačne pomáhať ľuďom zvládať ťažké životné situácie spojené so zdražovaním energií, potravín, palív a liekov, môžeme na Slovensku už v dohľadnom čase očakávať sociálne nepokoje, za ktoré bude v plnom rozsahu zodpovedať vláda pod vedením OĽaNO,“ tvrdí strana.

Bude vás zaujímať:

Strana tvrdí, že podporí každý zákonný protest, ktorý bude na tému upozorňovať. Rovnako tak sa poslanci Smeru pokúsia už v poradí šiestykrát otvoriť schôdzu parlamentu k téme výrazne sa zvyšujúcich cien.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Smer žiada vládu o zrušenie vojenského cvičenia s americkou armádou a riešenie rastúcich cien!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti