eReport.sk
Ľuboš Blaha (Smer-SD). Foto: tasr

SaS podala trestné oznámenie na Blahu! Kritika obrannej zmluvy s USA je vraj vlastizradou!

Podpredseda opozičnej strany Smer-SD Ľuboš Blaha na svojej fanúšikovskej stránke informoval, že vládna strana SaS na neho podala trestné oznámenie za vlastizradu. Dôvodom má byť jeho postoj k obrannej dohode s USA. Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (SaS) dlhodobo kritizuje odporcov zmluvy za šírenie lží, hoaxov a dezinformácií.

Za celú aktivitu je zjavne zodpovedný poslanec NR SR Miroslav Žiak (SaS), ktorý trestné oznámenie zhodnotil nasledovne: „Niekde som počul, že Blaha je Ruskom platený poslanec NRSR, za to, aby šíril dezinformácie a podnecoval tak nenávisť k západu. Nie som síce právnik, ale toto vieme pokojne prirovnať aj k vlastizrade. A naozaj som zvedavý, kedy prokurátor začne v tejto veci konať.“

Foto: fb/miroslavziak

„V Sulíkovej strane Sloboda a solidarita sa už museli reálne zblázniť. Posielajú na mňa trestné oznámenie za vlastizradu, lebo som proti Obrannej dohode s USA,“ reagoval na Facebooku Blaha.

„Nechcem, aby nás Američania zatiahli do vojny s Ruskom“

Blaha sa však bráni s tým, že svoje vlastné postoje naopak považuje za národné: „Ak nechcem, aby Američania zatiahli Slovensko do vojny s Ruskom – tak to je vlastizrada? Ak nechcem, aby sme trénovali ukrajinských teroristov, tak to je vlastizrada?“

Foto: fb/lblaha

Podpredseda Smeru taktiež pripomenul, že to bol šéf SaS, kto ešte pred pár dňami kritizoval sankcie voči Rusku a zastal sa generálneho prokurátora Maroša Žilinku vo veci jeho pracovnej cesty do Ruska. „Len v tej SaS-ke sú akýsi domotaní. Na Blahu posielajú trestné oznámenia za to, čo vlastne naznačuje aj ich vlastný šéf – takýto gól do vlastnej brány, aký si dal ten ich meňavkoidný poslanec Žiak, to sa len tak nevidí,“ tvrdí Blaha.

USA vraj do Európy posielajú vojakov

„Nerád by som liberálnym kaviarňam boril sebavedomie, ale Biden vyhlásil, že USA do nášho priestoru posielajú tisíce vojakov,“ konštatuje Blaha. Opozičný poslanec zároveň upozorňuje, že s aktivitami USA v Európe majú problém zjavne aj najväčšie európske krajiny. „Odpor proti americkým agresorom už rastie aj v Nemecku. Oni chcú s Rusmi normálne obchodovať, potrebujú Nord Stream 2, nikto v Európe nechce umrznúť kvôli americkým vojnám,“ pokračuje Blaha.

RTVS sa od výrokov Blahu dištancuje

„RTVS sa ostro ohradzuje voči výrokom poslanca Ľuboša Blahu v súvislosti s medializovanými informáciami k obrannej dohode SR s USA. RTVS odmieta byť súčasťou politických bojov. Redakcia spravodajstva a publicistiky RTVS si ctí princípy nezávislosti, vyváženosti a pravdivosti uvedených informácií, RTVS zrešeršovala a spätne zanalyzovala všetky politické vyjadrenia k danej téme za uplynulé roky a stojí za moderátormi diskusných relácií Marekom Makarom a Martou Jančkárovou,“ reagovala verejnoprávna televízia na vyjadrenia poslanca Blahu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SaS podala trestné oznámenie na Blahu! Kritika obrannej zmluvy s USA je vraj vlastizradou!

6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti