eReport.sk
Slovenskí reprezentanti, foto:fb/hockeyslovakia

VIDEO Slováci si užili vianočnú hostinu: Kanaďania im pripravili tradičné jedlá ako doma

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov si na Štedrý večer dopriali bohatú hostinu a dobre sa naladili pred štartom majstrovstiev sveta v mestách Red Deer a Edmonton. Na sviatočnom stole nechýbali oblátky s medom i cesnakom, kapustnica v tuhom stave či zemiakový šalát s majonézou na kanadský spôsob. Po večeri si hokejisti rozdali darčeky a spolu si pozreli filmovú klasiku „S tebou mě baví svět“.

Reprezentanti sa zišli o osemnástej podvečer miestneho času, po úvodných slovách manažéra Tomáša Pšenku nasledovala modlitba a krátky prípitok, ktorý nealkoholickým šampanským predniesol hlavný tréner Ivan Feneš. Po ňom štartovala kulinárska časť štedrej večere. Slováci požiadali pracovníkov hotelovej kuchyne o prípravu tradičného slovenského vianočného menu.

Zdroj: fb/hockeyslovakia

Jeho základ mala tvoriť kapustnica a vysmážaná ryba, respektíve rezeň s majonézovým zemiakovým šalátom. „Prvýkrát trávim Vianoce s chalanmi v Kanade. Bolo to niečo nové, ale veľmi si to užívam. Sme dobrý kolektív a najmä vďaka nemu boli Vianoce v Kanade osviežujúcim zážitkom,“ uviedol pre hockeyslovakia.sk útočník Ján Lašák, ktorého čaká premiéra na juniorskom šampionáte.

https://www.instagram.com/p/CXwip8GvVYs/

„Kanaďania sa pokúsili urobiť klasickú slovenskú vianočnú večeru a myslím, že to nedopadlo úplne zle. Dostali sme rezeň s rybou a zemiakový šalát. Bol tam aj pokus o kapustnicu. Úprimne, ani som ju nevyskúšal, pretože nie som veľký fanúšik kapustnice.Chalani však vraveli, že nebola zlá, takže dopadlo to celkom dobre,“ dodal Lašák, ktorému urobila najväčšiu radosť oblátka s medom: „To je moja špecialita. Mám rád sladké, takže toto som si užil.“

Bude vás zaujímať:

  1. Poľský prezident Andrzej Duda
  2. Peter Pellegrini a Robert Fico.
  3. Ivan Feneš.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Slováci si užili vianočnú hostinu: Kanaďania im pripravili tradičné jedlá ako doma

Hokej

Tipos liga

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti