eReport.sk
Matúš Šutaj Eštok v štúdiu Slovenského rozhlasu.
Matúš Šutaj Eštok v štúdiu Slovenského rozhlasu. Zdroj: rtvs - fb/sutajestokm

VIDEO Šéfmanažér Hlasu šokoval: Ospravedlňujem sa poslucháčom Slovenského rozhlasu!

V diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy sa včera stretli ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (klub SaS) a Matúš Šutaj Eštok, generálny manažér opozičnej strany Hlas-SD. Práve opozičný politik po vystúpení v štúdiu Slovenského rozhlasu ostro kritizoval to, ako dramaturgia verejnoprávneho média v predmetnej verejnej debate volených zástupcov ľudu, podľa neho zlyhala. Na sociálnej sieti uviedol, že sa poslucháčom diskusnej relácie, ktorej bol sám súčasťou ospravedlňuje. Vo svojom statuse k tomu podal aj vysvetlenie.

Eštok z ostra vyštartoval na Kolíkovú, ktorej vyjadrenia označil za propagandu. „Ospravedlňujem sa poslucháčom Slovenského rozhlasu, ktorí dnes (30.4.) počúvali reláciu Sobotné dialógy s mojou účasťou. Ospravedlňujem sa nie za seba, ale za dramaturgiu tejto relácie, ktorá absolútne odignorovala skutočné problémy slovenských občanov a dala priestor nezmyselnej propagande ministerky Kolíkovej.“

Kolíkovej reči vraj zaujali ako počasie v Mongolsku

Podľa Eštoka prvých 30 minút z trištvrte hodinovej relácie počúvali užasnutí poslucháči tirády o Súdnej mape, zbytočnom a stokrát zmenenom paškvile, ktorý ich, ako uviedol, zaujíma asi tak ako počasie v Mongolsku. „Nedozvedeli sa absolútne nič o veciach, ktoré ich skutočne trápia – drastickom zdražovaní a nulovej pomoci tejto neschopnej vlády. Napriek mojim opakovaným žiadostiam, aby sme začali riešiť naozaj podstatné témy, moderátorka si išla svoje a namiesto riešenia problémov servírovala ľuďom ministerskú propagandu,“ zdôraznil Eštok.

Avizovaným témam ako je úplná deštrukcia právneho štátu, fatálne zlyhania ministra vnútra Mikulca či zneužívanie polície a prokuratúry sme sa venovali presne päť minút na záver. A tak sa ešte raz ospravedlňujem tým, čo to počúvali.

Matúš Šutaj Eštok.

Opozičný politik ako jeden z účastníkov sobotnej diskusie priznal, že témy, o ktorých sa malo debatovať rešpektoval, aj keď s nimi nemusel súhlasiť. Zároveň však podčiarkol, že čas venovaný jednotlivým tematickým okruhom, nebol z jeho pohľadu rozložený ani z ďaleka férovo.

„Áno, účasťou v relácii rešpektuje diskutér navrhnuté témy, hoci s nimi nemusí súhlasiť. Tak nech sa páči, toto rozhlas ponúkol ako predmet diskusie:- Stav právneho štátu a boj za spravodlivosť na Slovensku (obvinenia poslancov + rozhodovanie v NR SR o vydaní súhlasu na vzatie do väzby, postup OČTK, dôvera R. Mikulcovi, rovnosť pred zákonom vs. podozrenia z politických objednávok či z manipulácií s trestnými konaniami)- Reforma súdnej mapy (ciele/najdôležitejšie zmeny a prínos pre justičný systém, pôvodný zámer vs. výsledok. Áno, prvá téma je legitímna. Vládna koalícia absolútne nezvláda pomoc ľuďom proti zdražovaní, a tak im namiesto chleba ponúka zvrátené hry so spravodlivosťou. Aby im zalepila oči pred čoraz vyššími cenovkami v obchodoch, na pumpách a účtenkách, podhodila im obrázok predsedu opozičnej strany v putách. A preto je mojou povinnosťou o tejto téme hovoriť a vysvetľovať ľuďom, že je to obyčajná hanebnosť. Dnes parlament nevydáva opozičného poslanca do rúk spravodlivosti, ale do rúk politického revanšu. Avizovaným témam ako je úplná deštrukcia právneho štátu, fatálne zlyhania ministra vnútra Mikulca či zneužívanie polície a prokuratúry sme sa venovali presne päť minút na záver. A tak sa ešte raz ospravedlňujem tým, čo to počúvali – a pre tých, čo to nepočúvali, toto je ukážka, ako to dnes vo verejnoprávnom rozhlase vyzeralo,“ vysvetlil politik strany, ktorú vedie expremiér Peter Pellegrini.

Zdroj: fb/sutajestokm

V neskoršom statuse Eštok dodal, že jediné, čo vláda chce, je fotka opozičných politikov s putami na rukách, aby si to, ako uviedol, mohol dať Igor Matovič (OĽANO) na bilbordy: „O nič iné v celom tomto mediálnom humbugu nejde. Potrebujú prekryť svoju zúfalú neschopnosť pomôcť ľuďom, a tak im namiesto chleba ponúkajú hry. Chcú mať fotky opozičných politikov s putami na rukách a naivne si myslia, že pri pohľade na ňu sa ľudia prestanú trápiť, za čo nakúpia a ako prežijú. Tu je celé moje vysvetlenie celého tohto zatýkacieho cirkusu.“

Zdroj: fb/sutajestokm

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Mária Kolíková.
  2. Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (klub SaS).
  3. Maroš Žilinka
  4. Heger
  5. Pavol Slota
  6. Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) v štúdiu spravodajskej televízie.
  7. Zuzana Čaputová

Kolíková prostredníctvom rezortu spravodlivosti, ktorý vedie nemohla ostať ticho a takisto pripomenula cez sociálnu sieť svoj postoj prezentovaný v diskusii S Eštokom: ,,Odmietam reči o politickom prenasledovaní a o tom, že obvinenie poslanca Fica má byť len nejakou politickou hrou, či zábavou. Ja sa teda vôbec nezabávam. Nezabávam sa ani na podstate obvinenia voči poslancovi Ficovi, ktoré spočíva v zneužívaní právomoci verejného činiteľa, že osoba, ktorá má výnimočnú moc ako premiér, ju mal zneužívať pre odstraňovanie politických oponentov. To je čiara, ktorá nemôže byť prekročená, pretože to ide proti demokracii, proti kľúčovým hodnotám našej krajiny. Jediná cesta ako sa z toho dostať von je zaručiť spravodlivý proces.’’

Zdroj: fb/spravodlivostsr

Komu veriť? Viacerí odborníci na trestné právo sa zhodli, že uznesenie o obvinení voči trojnásobnému expremiérovi Robertovi Ficovi je jednoznačne sporné a vykazuje známky účelovosti. Kolíkovej názor by sme mohli vnímať ako nestranný pravdepodobne jedine v tom prípade, keby nebola jednou z kľúčových reprezentantiek vládnej koalície. V aktuálnom kontexte však možno legitímne namietať, že tým čo tvrdí, iba postupuje v línii, ktorú nastavili vládni mocní.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Šéfmanažér Hlasu šokoval: Ospravedlňujem sa poslucháčom Slovenského rozhlasu!

Odoberať
Upozorniť na
guest
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti