eReport.sk
Marián Kéry (Smer-SD
Marián Kéry (Smer-SD), foto:tasr

VIDEO Šéf zahraničného výboru Kéry: USA už nič nebráni, aby tu rozmiestnili svoje jadrové zbrane!

Predseda zahraničného výboru NR SR a člen predsedníctva opozičnej strany Smer-SD Marián Kéry si myslí, že po podpise a ratifikácii obrannej zmluvy s USA vláda Američanom umožnila rozmiestniť jadrové zbrane aj na Slovensku. Upozorňuje pri tom, že Američania v niektorých štátoch, s ktorými majú túto zmluvu podpísanú, ich už rozmiestnili.

„Ak sa USA rozhodnú priniesť na Slovensko jadrové zbrane, ktoré budú mať pod kontrolou, tak to pokojne urobiť môžu. Tí, ktorí tvrdia, že žiadne jadrové zbrane na Slovensku nebudú, buď klamú alebo nevedia, čo v tej zmluve vôbec vyrokované je,“ vyjadril sa Kéry v statuse na sociálnej sieti.

Vo viacerých európsky štátoch už vraj sú jadrové pumy

Kéry svoje tvrdenie podložil poukázaním na viacero európskych štátov, v ktorých už USA umiestnenie majú realizovať: „Realita je taká, že v niektorých členských štátoch NATO, napríklad v Holandsku, Belgicku, Taliansku, Nemecku alebo Turecku majú USA rozmiestnených od 100 do 150 jadrových púm B-61, ktoré môžu byť transportované a použité aj letecky.“

Kéry: Dokonca to pripúšťa aj interpretačná doložka

Opozičný politik sa ďalej odvoláva na podpísané dokumenty. „Prítomnosť jadrových zbraní na území Slovenska pripúšťa aj samotná obranná dohoda medzi SR a USA, za ktorú zahlasovalo 79 zradcov v NR SR a expresne rýchlo ju podpísala aj prezidentka Čaputová,“ konštatuje Kéry.

Okrem samotnej zmluvy má rozmiestnenie pripúšťať aj interpretačná doložka, ktorej spísanie si vyžiadala prezidentka SR Zuzana Čaputová: „Možnosť rozmiestnenia jadrových zbraní na Slovensku dokonca pripúšťa aj interpretačná doložka, ktorú k zmluve priplo USA. A do tretice rozmiestnenie jadrových zbraní pripúšťa aj zmluva o nešírení jadrových zbraní, pretože nezakazuje zdieľanie jadrových zbraní.“

Zdroj: fb/marian.kery.nrsr

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg počas návštevy vojenskej základne v mestečku Mihail Kogălnicean v Rumunsku 11. februára 2022.
  2. Premiér Eduard Heger (OĽANO).
  3. Marián Kéry (Smer-SD
  4. Anna Zemanová (SaS) a Marián Kéry (Smer-SD).
  5. Marián Kéry (Smer-SD


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Šéf zahraničného výboru Kéry: USA už nič nebráni, aby tu rozmiestnili svoje jadrové zbrane!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti