eReport.sk
Anna Zemanová (SaS) a Marián Kéry (Smer-SD).
Anna Zemanová (SaS) a Marián Kéry (Smer-SD). Foto: tasr

Smerák Kéry drsne odkázal saskárke Zemanovej: Vy ste ako taký pokazený tranzistor môjho starého otca!

Poslanec Národnej rady (NR) SR a predseda parlamentného zahraničného výboru Marián Kéry (Smer-SD) je rád, že Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR nevyzýva diplomatov a občanov, aby opustili Ukrajinu. Uviedol to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy. Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová nemá informácie o tom, že by sa niečo také chystalo.

Vojaci Ruskej federácie sa podľa slov Kéryho nachádzajú na svojom území a tam si môžu robiť, čo chcú. Poznamenal, že nie je zástancom zbrojenia. „Nemyslím si, že Ruská federácia sa chystá napadnúť Ukrajinu,“ povedal predseda parlamentného zahraničného výboru. Zemanová verí, že je stále pravdepodobné mierové riešenie konfliktu. „Myslím si, že všetky naše zložky, ktoré sú v bezpečnostnej rade, podrobne monitorujú situáciu,“ uviedla. Situácia je síce podľa jej slov napätá, ale zatiaľ sa nevyzýva na to, aby sa z Ukrajiny stiahli občania SR alebo slovenskí diplomati.  

Zmluva s USA je podľa Zemanovej výhodná

Dvojica diskutujúcich hovorila aj o situácii v parlamente počas tohto týždňa. Dohoda o obrannej spolupráci medzi vládou SR a USA neohrozuje podľa Zemanovej suverenitu. „Je to výhodná zmluva pre Slovensko,“ povedala. Zmluva je podľa nej podpísaná a mohlo by sa už skončiť s rozoštvávaním, vyzvala. Priestor na diskusiu k dohode bol podľa Zemanovej dostatočný, oceňuje aj interpretačnú doložku, o ktorú požiadala prezidentka. Kéry uviedol, že za vlády Smeru-SD, SNS a Mosta-Híd jeho strana uviedla, že zmluva s USA je nevýhodná.

Prosím vás, vytiahnite zo zásuvky ten tranzistor“

Debata sa miestami poriadne vymkla z rúk moderátorky Marty Jančkárovej a to najmä vďaka tomu, že koaličná politička mala neraz potrebu skákať svojmu oponentovi do reči. Diskutujúci si navzájom pripomínali minulosť a došlo napríklad aj tomu, že Kéry spomenul dokonca aj vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, pričom uviedol, že to bola „revolúcia“ súčasných koaličníkov, ktorí sa zločin snažili hodiť na Smer.

Zemanová opozícii tvrdo vyčítala „hejtovanie“ obrannej dohody. „Čo to tu rozprávate, čo to tu splietate dokopy stíhačky! Pani Zemanová, vy ste ako taký pokazený tranzistor môjho starého otca,“ povedal šéfke poslaneckého klubu liberálov politik Smeru s tým, že moderátorku požiadal, aby zabránila koaličnej političke hovoriť, keď rozpráva on. „Prosím vás, vytiahnite zo zásuvky ten tranzistor.“

Koaličná politička obhajovala kroky prezidentky

Kéry vyjadril nesúhlas s tým, že generálny prokurátor SR nedostal priestor na vystúpenie v pléne Národnej rady SR. Podľa Zemanovej išlo o správne rozhodnutie. Tvrdí, že jeho názor bol známy.

Podľa Zemanovej sa hlava štátu nemala obrátiť na Ústavný súd SR ani počkať s ratifikáciou dohody. Kéry nesúhlasí s tým, že prezidentka krátko po jej schválení v parlamente zmluvu ratifikovala. Zároveň dodal, že Smer-SD chce v krátkom čase zozbierať čo najviac podpisov na referendum a je zvedavý, ako bude postupovať prezidentka.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Korčok
  2. Maroš Žilinka
  3. Peter Osuský (SAS) počas rokovania 57. schôdze Národnej rady SR v Bratislave 8. februára 2022.
  4. Plénum NR SR počas rokovania o obrannej dohode s USA.
  5. Prezidentka Zuzana Čaputová.
  6. Na kombosnímke Michal Šipoš a jeho terajší stranícky šéf v parlamente v roku 2012.
  7. Marián Kéry (Smer-SD
  8. Prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Zdroj: tasr/eReport


      


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smerák Kéry drsne odkázal saskárke Zemanovej: Vy ste ako taký pokazený tranzistor môjho starého otca!

6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti