eReport.sk
György Gyimesi v štúdiu eReport. Foto: Ereport

VIDEO Rebelujúci Gyimesi sa rozhovoril o kšeftoch a o tom, aký je Matovič v súkromí


Pred rokom bol takmer neznámym radovým poslancom koalície, no vypracoval sa na aktuálne najvýraznejšiu tvár maďarskej menšinovej politiky. Pozvanie do politicko-diskusnej relácie portálu eReport Kým kohút nezakikiríka prijal zákonodarca OĽANO a podpredseda parlamentného výboru pre financie a rozpočet György Gyimesi.

Jeho popularita stúpa, no rovnako mu pribúdajú aj kritici zo slovenskej majority ale aj maďarských komunít. Vyčítajú mu zbytočné rozdúchavanie národnostných vášni aj hru na „vlastné tričko“. Gyimesi oponuje, že iba otvára témy maďarskej menšiny.

Podľa Gyimesiho strana Most-Híd na čele s Bélom Bugárom nezvládla svoje dlhoročné pôsobenie vo vládach a dostatočne ho nevyužila na zlepšenie postavenia maďarskej komunity na Slovensku. Hovorí, že práve naopak pred potrebami Maďarov si zatvárali oči a riešili si len svoje kšefty.

O maďarskom premiérovi Viktorovi Orbánovi si myslí, že robí politiku dobre čoho dôkazom sú aj jeho dlhodobo vysoké volebné preferencie. A porozprával aj o svojom vzťahu s ministrom financií a expremiérom Igorom Matovičom ako aj o náladách v poslaneckom hnutí OĽANO po vládnej kríze.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Rebelujúci Gyimesi sa rozhovoril o kšeftoch a o tom, aký je Matovič v súkromí

KOMENTOVALI STE: