eReport.sk
Zuzana Čaputová, Foto: tasr

VIDEO Prezidentka prijala paralympionikov z Tokia: Ste vzorom pre všetkých!

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová v piatok prijala v prezidentskom paláci časť výpravy slovenských paralympionikov. Poďakovala im za vzornú reprezentáciu na PH v Tokiu a medailistom odovzdala ďakovné listy. Čaputová uviedla, že ich úspechy môžu byť vzorom aj pre ostatných športovcov so zdravotným znevýhodnením.

Poďakovala sa im za reprezentáciu Slovenska

Slováci zopakovali medailovú bilanciu z Ria 2016, získali 11 medailí (5 zlatých, 2 strieborné, 4 bronzové). „Vaše výkony na PH som sledovala a posielala som vám gratulácie aspoň na diaľku. Som veľmi rada, že mám s vami príležitosť stretnúť sa osobne a zablahoželať vám. Aj keď sme mali najmenej početnú výpravu na PH v histórii, vo veľkosti medailovej zbierky ste nijako nezaostali. Jedenástimi medailami ste ukázali, že slovenský paralympizmus má pevné miesto medzi svetovou špičkou. Nielen za seba, ale aj za širokú verejnosť vám chcem poďakovať za vzornú reprezentáciu Slovenskej republiky.

Ste vzorom aj pre ostatných ľudí

Zuzana Čaputová, 10.09.2021

Ďakujem aj trénerom, trénerkám a realizačnému tímu, ktorí sa na vašom úspechu podieľali. Chcem sa poďakovať aj ostatným paralympionikom, ktorí sa snažili prekonávať svoje limity a rekordy. Slovenskému paralympijskému výboru ďakujem za snahu o vytváranie podmienok pre športovcov so zdravotným znevýhodnením. Úspechy v Tokiu nie sú úspechom len pre vás samotných, ale aj pre ďalších športovcov so zdravotným znevýhodnením, ktorí vo vás môžu vidieť vzory. Aj im razíte cestu pre rovnoprávnejšie zapojenie sa do športového i spoločenského života. Želám vám ešte veľa úspechov v ďalšej kariére,“ uviedla prezidentka v príhovore.

Zdroj: video:fb/zuzanačaputova

Prezidentka dostala zaujímavý darček

Prezident SPV Ján Riapoš potom prezidentke odovzdal darček – Zlaté kimono, tradičný japonský odev, podpísali všetci medailisti. „Ďakujeme prezidentke za prijatie, ale aj za dodržanie tradície, ktorou je olympijský sľub pred odchodom na hry. Slovenskú republiku reprezentujeme vždy s hrdosťou a aj tieto hry ukázali, aký má šport celosvetový rozmer. Slovenskí olympionici a paralympionici sa vrátili zdraví, Japonci zorganizovali perfektné a bezpečné hry. Úprimnosť a srdečnosť japonského ľudu bola mimoriadna, a ak by tam mohli byť diváci, boli by to asi najkrajšie hry v histórii,“ povedal Riapoš.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Korupcia na najvyšších miestach?
  2. Prezidentka SR Zuzana Čaputová
  3. Marek Hamšík

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Prezidentka prijala paralympionikov z Tokia: Ste vzorom pre všetkých!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti