eReport.sk
Marlen Reusserová, foto:tasr

Medveďová obsadila v časovke 33. miesto, zlato pre Reusserovú

Švajčiarska cyklistka Marlen Reusserová získala na ME v talianskom Trente zlato vo štvrtkovej časovke elite žien. Na 22,4 km trati za ňou o 19 sekúnd zaostala Holanďanka Ellen van Dijková, bronzovú medailu vybojovala exmajsterka sveta Nemka Lisa Brennauerová (+1:02). Slovenka Tereza Medveďová skončila so stratou 6:16 min na poslednom klasifikovanom 33. mieste.

Jenčušová na 18. miesto

V časovke žien do 23 rokov obsadila Nora Jenčušová 18. miesto, keď za víťaznou domácou pretekárkou Vittoriou Guazziniovou zaostala o 2:36 minúty. Guazziniová triumfovala s náskokom 39 sekúnd pred nemeckou favoritkou Hannah Ludwigovou, tretia skončila ďalšia Talianka Elena Pirroneová.

Slabá prvá polovica časovky

„Prvá polovica časovky bola na moje pomery dosť slabá, o čom hovorí aj priemerná rýchlosť. Tá mala byť v prvej polovici lepšia ako v druhej a u mňa to bolo naopak. Po obrátke som sa konečne rozbehla. Práve tam ma dobehla Ruska Novolodská. S tým som trochu počítala, pretože je to dobrá baba. Cestou späť sa mi darilo držať s ňou kontakt.

Cítim, že mi treba ešte rok-dva

Nora Jenčušová po pretekoch

„Potešili ma moje prejazdy technickými úsekmi, v ktorých som sa podľa mňa posunula. Išla som to, na čo momentálne mám, až na tú prvú polovicu. Cítim, že mi treba ešte rok-dva, aby som mohla konkurovať ostatným. Predsa len, štyri roky sú dosť veľké rozhranie,“ uviedla Jenčušová pre špecializovaný portál cycling-info.sk.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Medveďová obsadila v časovke 33. miesto, zlato pre Reusserovú

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti