Marlen Reusserová, foto:tasr

Medveďová obsadila v časovke 33. miesto, zlato pre Reusserovú

Švajčiarska cyklistka Marlen Reusserová získala na ME v talianskom Trente zlato vo štvrtkovej časovke elite žien. Na 22,4 km trati za ňou o 19 sekúnd zaostala Holanďanka Ellen van Dijková, bronzovú medailu vybojovala exmajsterka sveta Nemka Lisa Brennauerová (+1:02). Slovenka Tereza Medveďová skončila so stratou 6:16 min na poslednom klasifikovanom 33. mieste.

Jenčušová na 18. miesto

V časovke žien do 23 rokov obsadila Nora Jenčušová 18. miesto, keď za víťaznou domácou pretekárkou Vittoriou Guazziniovou zaostala o 2:36 minúty. Guazziniová triumfovala s náskokom 39 sekúnd pred nemeckou favoritkou Hannah Ludwigovou, tretia skončila ďalšia Talianka Elena Pirroneová.