eReport.sk
Mária Kolíková Foto: FB MK

Konflikt v koalícii? Zmena krajských súdov neprešla, Kolíková však poslancom Sme rodina oponuje

V parlamente prebehla dynamická diskusia medzi vládnymi stranami ohľadom reformy súdnej mapy, ktorej podstatou sú hlavne zmeny na úrovni okresných a krajských súdov. Proti celej reforme stojí hlavne predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). Ten sa odvoláva na okresných sudcov, ktorí protestujú pred parlamentom. „Toto nechcú prijať,“ vyjadril sa Kollár.

Cez hlasovania pléna prešiel do druhého čítania zákon, ktorý mení sídla a obvody okresných súdov. Bez súhlasu parlamentu však momentálne ostáva tá časť reformy, ktorá sa týka krajských súdov. Situácia bola pri tom veľmi tesná, keďže zákon týkajúci sa krajských súdov neprešiel o jeden hlas.

Proti bola opozícia, koaličné hnutie Sme rodina, poslanec OĽaNO György Gyimesi a dve poslankyne Za ľudí, konkrétne Alexandra Pivková a Miriam Šuteková.

Kollár nechce rušiť súdy

Kollár sa v pléne vyjadril, že nesúhlasí so zmenami, ktoré sú v úprave navrhované. Pre sudcov chce hlavne infraštrukturálne investície. Rušenie súdov pre tento moment s určitosťou odmieta.

Kolíková oponuje

Kolíková však oponuje, že rušenie súdov nebude mať také následky, aké naznačuje Kollár. „Nie je pravda, že by to mohlo viesť k predlžovaniu konaní,“ vyhlásila Kolíková.

Bude vás zaujímať.:

  1. Richard Sulík

Poslancom Sme rodina zároveň odkázala, že poukazovaním na šetrenie ako na hlavnú motiváciu k reforme otáčajú celú jej podstatu. „Mrzí ma, že všetci tu otáčate, akoby išlo len o peniaze, tie sú len bonusom,“ podotkla.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Konflikt v koalícii? Zmena krajských súdov neprešla, Kolíková však poslancom Sme rodina oponuje

Najnovšie