eReport.sk
Fedor Flašík na Pumpe, foto: rtvs

Toto tu ešte nebolo! Flašík na Pumpe: Nečakané priznanie o Smere a Mečiarovi!

V satirickom seriáli Pumpa sa tentoraz objaví aj Fedor Flašík. Marketingový mág, ktorý bol dlhé roky spájaný s Vladimírom Mečiarom a Robertom Ficom. Nevyhol sa ani nepríjemným otázkam: „Nehanbíte sa?”

V sobotu (3.4.) sa objaví v komediálnom seriáli Pumpa, ktorý sa nesie v duchu politickej satiry, Fedor Flašík (63) a Béla Bugár (62). Na pumpu v Lozorne dorazia, aby si natankovali. Keď vstúpia do priestorov čerpacej stanice, aby zaplatili účet, dostane sa každý jeden do krížového výsluchu. Podajú si ich herci prezlečení za pumpárov, Dano Heriban a Michal Kubovčík. Ku kase ide dobre naladený Fedor Flašík. Chce si iba vyrovnať účet za natankovanú nádrž a zobrať si so sebou kofeínový nápoj: „Zaplatím štvorku a kávičku si prosím so sebou.”

Jeho identitu však herci vo veľkonočnej časti popri šibaní ihneď odhalia: „Šak vy ste Fedor Flašík, ne?,” spustil Heriban tvrdou záhoráčtinou. „To je perfektné,” zasmial sa pumpár Kubovčík. Heriban, ale taký nadšený nie je: „Čo je na tom perfektné? Tento pán nám predsa predhodil Mečiara a potom aj Fica. Nehanbíte sa?” Fedor Flašík sa ale nedal: „Nehanbím, nemám sa za čo. Aj keď potom musím povedať, s odstupom času som bol trocha sklamaný, ak na to narážate,” vysvetlil na pumpe. Na čerpacej stanici rozhovor gradoval. Či drsné otázky od Heribana a Kubovčíka ustál, si môžete pozrieť v sobotu večer v Pumpe na Jednotke.

Je sa na čo pýtať

V médiách sa Fedor Flašík preslávil vďaka častej prezentácií ako podnikateľ z prostredia reklamy. Jeho legendárna reklamná agentúra Donar znášala v 90. rokoch miliónové zlaté vajcia. Flašík mal monopol na mnohé štátne zákazky, vrátane osláv štátnosti. Firma stála za predvolebnou kampaňou HZDS v roku 1994 aj 1998. Pre Mečiarovu HZDS vznikla známa volebná pesnička, hymna HZDS, Vivat Slovakia. Okrem „otca národa“ Vladimíra Mečiara si ju schuti zaspievali Ján Cuper, Ivan Lexa, Ivan Gašparovič, Katarína Tóthová či Ján Ducký.

Prekvapil prezidenta

Koncom septembra 1997 sa vtedajší prezident Michal Kováč vrátil zo služobnej cesty. Za ten čas, čo bol preč, stihol Flašík inštalovať oproti prezidentskému palácu digitálne hodiny na odpočítavanie času do konca prezidentovho volebného mandátu. V októbri 2016, krátko po smrti Michala Kováča († 86) sa za to Flašík na svojom Facebooku ospravedlnil: „Sú veci v živote, ktoré urobíte v určitom čase, mieste, v určitých súvislostiach. V tom momente sa vám zdajú správne, možno vtipné či recesistické alebo proste ako zákazka,“ spomína Flašík a pridáva, že mal stiahnutý žalúdok, keď sa potom s odstupom času zopárkrát stretol s Kováčom. „Pán prezident sa nikdy o tom nezmienil a ja som nemal odvahu. Škoda. A možno to tak malo ostať nedopovedané. Dnes odišiel, a tak to aj medzi nami ostane nedopovedané. Viem, možno je neskoro a možno nikdy nie je neskoro. Preto to urobím aspoň dnes. Pán prezident, prepáčte.“ O hodinách už nikdy spolu nehovorili.

V roku 2002 po boku Roberta Fica pomáhal zakladať stranu Smer. Lídrovi Smeru-SD robil reklamnú kampaň, pre ktorú sa údajne dostali aj do konfliktu. Fedor Flašík kandidoval pred štyrmi rokmi aj na riaditeľa RTVS. Vyhral, ale Jaroslav Rezník.

Momentálne je Flašík spolumajiteľ vydavateľstva STORYmedia sro, pod ktoré patrí aj web eReport.sk.

Foto: rtvs

Fedor Flašík ako hosť v seriáli Pumpa, zdroj: rtvs


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Toto tu ešte nebolo! Flašík na Pumpe: Nečakané priznanie o Smere a Mečiarovi!

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php