eReport.sk
Marianna Ďurianová, foto: profimedia

Marianna Ďurianová si v RTVS na žiadne veľké peniaze nepríde. Vieme koľko zarába!

Kedysi bola hýčkaná ako hviezda. No vo verejnoprávnej televízii jej vyhlásené meno neocenili, tak ako bola zvyknutá. Moderátorka si teraz príde na bežný zárobok.

Ďurianová, kedysi vychytená tvár Markízy, žiadaná na všetkých možných akciách a mužmi nosená na rukách je dnes šedý priemer. Blondínka sa ukazuje v športovom spravodajstve na Jednotke, kde si musela poriadne utiahnuť opasok.

Šachmat jej nevyšiel

V televízii v Záhorskej Bystrici si vraj prišla na viac ako raz tak veľký plat ako poberá dnes. Jej pôsobenie v RTVS bolo dláždené neveselým príbehom. Keď plánovala prezliecť kabát a vyjednala si lepšie podmienky v konkurenčnej televízii Joj a ruka bola takmer ruka v rukáve, prišiel bod zlomu.

Pred siedmimi rokmi všetkých šokovala Ďurianovej výpoveď v Markíze, ktorej tvárou bola niekoľko rokov. Plánovala nasledovať kolegu Pavla Bruchalu s Vilom Rozborilom a ísť do Jojky. Všetko bolo dohodnuté s vtedajším šéfom Františkom Borovským. Nikto z troch moderátorov nemal ani tušenie, že kým budú mať nové zmluvy podpísané, Borovský poletí. A tak sa aj stalo. Televízia sa so šéfom rozlúčila a na jeho post dosadili Marcela Gregu. Na peniazoch sa evidentne nedohodli, ak vôbec o nich na Kolibe stáli, a tak ostali Ďurianovej a Bruchalovi oči pre plač. Vysnívaný flek títo dvaja nedostali. Joj do svojich radov zobrala len Rozborila. Ďurianová po tejto tvrdej rane istý čas hlásila správy na portáli bulvárneho denníka. Ten, ktorý jej venoval nie jednu štipľavú titulnú stránku a z ich článkov nebola blondínka nadšená. Na istý čas prichýlili aj Bruchalu.

Rezník jej dal šancu

Online vysielanie nemalo žiaden veľký úspech a tak zdvihla kotvy. Jej ďalšie korky viedli do verejnoprávnej televízie, kde je dodnes. Divákom sa po večerných správach prihovára so športovými novinkami. Miesto zobrala po Jarmile-Lajčákovej Hargašovej. Keď sa o jej novom fleku v RTVS ešte len šuškalo, málokto tomu veril. Predsa len v tejto televízii nie je zvykom zamestnávať hlásateľky s takým “škandalóznym” životopisom. „Obidvom stranám je jasné, že nároky na celkovú integritu vo verejnoprávnom médiu sú oveľa komplexnejšie, ako v akomkoľvek inom type média. Vo verejnoprávnom médiu je človek pod oveľa väčším drobnohľadom, a preto považujem nadviazanie spolupráce za obojstrannú profesionálnu výzvu, ktorá sa, dúfam, prejaví aj na priazni našich divákov, o ktorých nám predovšetkým ide,“ vyjadril sa vtedy k jej naverbovaniu Jaroslav Rezník. Ten, ale neocenil jej prominentné meno ako súkromná televízia Markíza. Podľa verejne dostupnej zmluvy o podaní výkonu fyzickou osobou berie za svoj hlásateľský um 1 800 eur mesačne. Plus 120 eur ako odmena za podaný výkon. Ďurianovej kolegyňa Janette Štefánková, ktorá moderuje hlavné večerné správy má na zmluve 2050 eur.

Foto: profimedia

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti