eReport.sk
Matúš Šutaj-Eštok, foto:rtvs

VIDEO Šutaj-Eštok oponoval Krúpovi: Najväčší klamár o referende je Matovič!

Poslanec mimoparlamentného Hlasu-SD Matúš Šutaj-Eštok sa dnes stretol v politickej diskusii s koaličníkom z hnutia OĽANO Jurajom Krúpom. Horúca diskusia priniesla mnoho ostrých momentov.

Jedným takým momentom bola aj reakcia koaličného poslanca na tému referendum. Ten označil pokus o petičnú akciu za akt návratu mafie k moci. Krúpa doplnil aj uštipačnú poznámku na adresu strany Petra Pellegriniho: „V Hlase majú problém s erekciou, tak chcú referendum.“

Foto: fb/sutajestok

Generálny manažér Hlasu reagoval

„Keď bol Igor Matovič v opozícii, dovolával sa referenda ako zásadného nástroja na vyjadrenie vôle ľudí. Išiel organizovať referendum o predčasných voľbách, avšak nepodarilo sa mu vyzbierať dostatočné množstvo podpisov. Sľuboval zníženie kvóra účasti z 50 na 25 percent,“ uvádza Šutaj-Eštok na adresu ministra financií.

Foto: fb/sutajestok

„Ešte v lete sa k referendu o predčasných voľbách vyjadril: „Som hlboko presvedčený, že voliči opozície majú právo na konanie referenda o tejto otázke, bez ohľadu na to, či sa nám to páči alebo nie. Kto tu teda klame, vajatá a prevracia kabáty?“ doplnil Šutaj-Eštok.

Krúpa perlil o dohode s USA

Okrem referenda sa dostala na „stôl tém“ aj obranná dohoda medzi Slovenskom a USA. Pred pár dňami vyšiel článok americkom magazíne The New York Times článok od novinárky Helen Cooper, ktorá úzko spolupracuje s Pentagonom. Podľa článku by mohli po podpise takejto zmluvy a následného otvoreného konfliktu s Ruskom, cvičiť ukrajinských povstalcov. To však poslanec OĽANO označil za hlúposti. „Článok v NYT nemá žiaden zdroj. Bohvie s kým sa tá pani rozprávala. A čo že je nositeľka Pulitzerovej ceny? Nemôže sa každý pomýliť?

Bude vás zaujímať:

  1. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Veronika Remišová (Za ľudí)


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Šutaj-Eštok oponoval Krúpovi: Najväčší klamár o referende je Matovič!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti